Magazin

Şehzade Mustafa'nın sonu...

Şehzade Mustafa'nın sonu...

Yeniçerilerle olan yakınlığı nedeniyle tüm gözleri üzerine çeken ve bu sebeple babası Sultan Süleyman'la karşı karşıya gelen Mustafa, yine oldukça tehlikeli bir adım atıyor.

Güncellenme tarihi:
muhteşem yüzyıl

ŞEHZADE MUSTAFA'NIN SONU (VİDEO)

Mustafa, aşkı için büyük bir risk alıyor.

Şehzade Mustafa, Nisa Hatun’u Barbaros Hayrettin’in yanına bırakmak üzere İstanbul’a gelmiş ve Hünkar’dan izinsiz biçimde sancağını terk etmesiyle Hünkar’a karşı zor durumda kalmıştı.

Geçen bölümde Kanuni Sultan Süleyman’ın Hayrettin Paşa’nın kızıyla yakınlığından rahatsız olduğunu belirtmiş ve bu konuda Şehzade Mustafa’yı uyarmıştı.

Buna rağmen Mustafa tüm riskleri göze alarak Barbaros Hayrettin Paşa’ya bir mektup yazıp kızı Nisa Hatun’a karşı hislerini söylemişti.

Bu akşam ekranlara gelecek olan yeni bölümde, Şehzade Mustafa, kalbinin sesini dinleyerek Paşa’nın da rızasıyla, Nisa Hatun’a gizlice nikah kıyıyor.

Kimselere duyurulmadan gerçekleşecek nikah, Mustafa için büyük bir risk oluşturuyor.

Hürrem’in elinde büyük bir koz olabilecek olan bu nikah aynı zamanda Mustafa’yı korumak için oluşturulan teşkilatı da rahatsız ediyor.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 13.11.2013
867
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.