Magazin

Sebze satan biriyle evlenecek değilim

Sebze satan biriyle evlenecek değilim

Siren Ertan, Hello dergisine 'Gökhan Çarmıklı ile sosyal çevremde tanıştım. Sokakta sebze satan biriyle mi evleneceğim? Hayatımın doğal akışı bu' dedi.

Hollywood'un ünlü estetik cerrahı Dr. Francis R. Palmer, bir süre önce Türkiye'nin tanınmış kadınlarını güzellik açısından değerlendirmiş ve Siren Ertan'ı 'Yüzde 100 Çekicilik' puanıyla birinci seçmişti. Palmer'in bu değerlendirmesi sosyete gündemine bomba gibi düştü.

Bir anda hakkında tanıyan tanımayan herkesin yorum yaptığı bir isim haline gelen Siren Ertan, bu polemiğin uzamasını insanların mutsuzluğuna bağlıyor.

KÜLKEDİSİ MASALI YARATMAK İSTEDİLER
Annemle babam, ben dört yaşındayken ayrıldılar. Ama ilgisizlik gördüm diyemem. Çok sevgiyle büyütülmüş bir çocuktum. Birçoklarına göre pek zengin olmayabilirler ama bu neyi değiştirir ki?

Bazı insanların ve medyanın istediği, benim birilerinin üstüne basarak var olduğumu, fakir, görgüsüz, kültürsüz bir aileden geldiğimi konu yapmak! Yani o çok cazip olan 'Külkedisi' masalını yaratmak. Ama bunlar doğru değil! Ben ve ailem bunları hak etmiyoruz. Ama ben de, ailem de insanın kendini geliştirmesini takdir eden, başarı sayan insanlarız.

SİREN ÇARMIKLI İSMİ SAYGI GÖRÜRDÜ
İlk evliliğimi yapmadan önceki zamandan Gökhan'la birlikteliğimizin ilk dönemine kadar 'evlenmekle' ilgili çok romantik düşüncelerim vardı, ama artık yok! Maalesef artık evlilik benim için sadece bir imzadan ibaret. Siren Çarmıklı olsaydım hem bazı kesimlerce, hem de medyadan daha çok saygı görebilirdim. Ama ben onlar gibi soyadı, statü ve maddiyat düşkünü biri olmak istemiyorum, sırf o birkaç insandan daha çok kabul görmek için o imzayı atmamızı istemiyorum.

Eski eşimle bir iş yemeğinde tanıştım. Gökhan'la da sosyal çevremde, alt komşumun doğum günü davetinde bir araya geldim. Sokakta sebze satan biriyle mi evleneceğim? Zaten o da benimle evlenmek istemez. Hayatımın doğal akışı bu.

BEYİN NAKLİYLE APTAL OLAMAM Kİ
Hiçbir zaman şöyle, böyle güzelim diye bir beyanatım, tavrım, duruşum olmadı. Sarışın ve güzel olmak birçok zaman başıma dert oldu ama artıları da var. İnsanı daha kendine güvenli yapıyor. Ne yapayım yani estetikle çirkin olup, beyin nakliyle aptal olmam ki! Aslında ben bu basını hiç anlamıyorum. Mesela marka giyiyoruz diye eleştirip duruyorlar, hiç düşünmüyorlar ki biz o markaları giymesek, o markalar reklam vermese onu yazan muhabir maaşını nasıl alacak? Çünkü Amerika bugün tüketim ekonomisiyle ayakta.

Birileri tüketecek ki istihdam açılsın, zenginler harcayacak ki ihtiyacı olanlara iş imkanı sağlansın.

BAŞARIMLA RÜŞTÜMÜ ÇOKTAN İSPATLADIM
İşinde uzman bir bey, beni en güzel seçmiş. Ama bu haberin ardından iki haftadır hayatımda sorgulanmadık bir şeyim kalmadı.

Sadece 'sosyetik' ve 'güzel' olarak sıfatlandırılmamak için son 10 yıldır birçok işte çalıştım, kurslara gittim, yardım çalışmalarının içinde oldum. 1,5 yıldır da atölyemde haftada en az altı gün, günde 10 saat çalışıyorum. Bu bana da, çalışanlarıma da haksızlık! Ey ahali artık yetmez mi! Ben özel hayatımın düzgünlüğüyle ve işimdeki başarımla rüştümü çoktan ispatladım!

Zayıf birisi olsaydım, tüm bu savaşlardan çıkmış, şu anda hem özel hem iş hayatımda bulunduğum konumda ve bu çevrede dimdik ayakta olamazdım.

Arkadaşlarım 'Yüzde 100' yazılı tişört yaptıracak
Dr. Francis R. Palmer, 'Neden Siren Ertan' sorusunu şöyle yanıtladı: 'Bu sorunun yanıtı 'Palmer Prensipleri'nde saklı. Ertan bunların hepsine sahip. Bunların başında öncelikle yanaklar ve elmacık kemikleri geliyor ki, onun bu bölgesi çok düzgün. Çıkık elmacık kemikleri ve dolgun yanaklarla yüz üzerinden 75 puanın hepsini alıyor. İkinci sırada yer alan kaşlar ve gözlerde de durum aynı. İyi şekillendirilmiş, yüzün diğer bölgeleriyle orantılı göz şekli dikkat çekiyor. Ayrıca göz çevresinde kırışıklık görünmüyor ve elbette 10 üzerinden 10 alıyor.

Dudakları bence son derece dolgun ve doğal görünümlü. Yani yine tam puana sahip. Estetiksiz düzgün bir burun yapısı var. Teni güzel ve kırışıklık yok. Çene yapısı, gerdanı da düzgün ve yüzün diğer bölgeleriyle orantılı. Bu prensiplere göre en ideal yüz şekline sahip olanlar, zaten 'çekici' insanlar. Siren Ertan da bunlardan biri.'
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 01.09.2005
623
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.