Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Şebnem'e iş teklifi

Şebnem'e iş teklifi

Şebnem Schaefer, Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff ve eşi Bettina Wulff ile Ankara'daki Alman Büyükelçiliği'nde biraraya geldi. Görüşmede Schaefer için sürpriz vardı.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Şebnem Schaefer'a reddemeyeceği bir teklifte bulundu. Wulff; "Cumhurbaşkanlığında bizimle birlikte çalışır mısınız? İsterseniz stajyer olarak başlayın... Çünkü sizin gibi yarı Türk yarı Alman kişilere ihtiyacımız var" dedi. Schaefer ise bu teklifi "Zevkle çalışmak isterim" diyerek kabul etti. Ünlü manken, Cumhurbaşkanlığı'nda hangi görevde yer alacağını Almanya'ya dönünce özel kalemden öğrenecek. FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN "PROJEYE DESTEK VERDİĞİM İÇİN SEÇİLDİM" Vatan gazetesinde yer alan haberde; Schaefer teklifle ilgili şunları söyledi: "Ben Hırıstiyan Demokrat Partisi (Frankfurt) kolları yönetim kurulundayım. Aynı zamanda Türkiye'deki Alman Büyükelçiği'nin başlattığı 'Biz Birlikteyiz' kampanyasının yüzlerinden biriyim. Alman Büyükelçiği, Almanya'da yaşamaya uyum sağlamış bir Türk olarak Almanya Cumhurbaşkanı ile biraraya gelmemi istedi. Projeye destek verdiğim için seçildim. Zaten Cumhurbaşkanı Wullf'a bu projeyi Almanya'da da hayata geçirmek istediğimi söyledim. O da buna sıcak baktı." FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN (Ntvmsnbc)
406
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.