Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Şebnem Schaefer'ın 'hakaret' davası

Şebnem Schaefer'ın 'hakaret' davası

Manken Şenol İpek'in, bir televizyon programındaki sözlerinin hakaret içerikli olduğu iddiasıyla yargılandığı davada, manken Şebnem Schaefer ile annesi ifade verdi.

İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Şenol İpek katılmadı. Müştekiler Jennifer Simone Macide Şebnem Schaefer ile annesi Fatma Lale Schaefer ise duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada ifade veren manken Schaefer, 2005 yılından itibaren tanıştıklarını söylediği Şenol İpek ile yaklaşık 5 ay arkadaşlık ettikten sonra 1 yıl kadar nişanlı kaldıklarını kaydetti. İpek ile daha sonra anlaşamayarak ayrıldıklarını anlatan Schaefer, İpek'in katıldığı bir televizyon programında kendisine ve annesine hakaret içeren sözler söylediğini, bazı benzetmelerde bulunduğunu ve bu nedenle kendisinden şikayetçi olduğunu bildirdi.

Fatma Lale Schaefer da Şenol İpek'ten şikayetçi olduğunu ifade ederek, "Televizyon programındaki röportajında, sanki kızım ile yatak odasında bulunmuş ve ben de bundan haberdar olmakla kalmayıp, yatak odasındaki birlikte oluşlarını kameraya almışım gibi yakışıksız ve küçük düşürücü sözler sarf etmiştir" dedi.

Duruşma ertelendi
Duruşma, eksikliklerin giderilmesi amacıyla ertelendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Şenol İpek'in, bir televizyon programında Jennifer Simone Macide Şebnem Schaefer'a ilişkin yaptığı açıklamaların hakaret unsurları taşıdığı belirtiliyor.

İddianamede, İpek'in, "hakaret" suçundan 4 ay ile 2,5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.
(Milliyet)
443
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.