Magazin

Sean Connery için kapalı saray açıldı

Sean Connery için kapalı saray açıldı

Ünlü aktör Sean Connery, Esra Bereket'in misafiri olarak geldiği İstanbul'da tarihi mekanları gezmeye devam ediyor.

Üç gündür Bereket'in Sedefadası'ndaki villasında tatil yapan Connery ve ressam eşi Micheline dün özel tekneyle Avrupa yakasına geçerek şehir turu yaptı. Önce Topkapı Sarayı'nı gezen ünlü aktör ve eşine Bereket'in yanı sıra onun Londra'dan arkadaşı olan İlhan Nebioğlu eşlik etti.

Ziyaretin ardından Topkapı Sarayı Müdürü İlber Ortaylı ünlü oyuncuya Türk kahvesi ikram etti. Halkın ve turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Connerry, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Koç arabasını verdi
Ünlü işadamı Rahmi Koç, bu gezinti için Connery çiftine Lincoln marka aracını tahsis etti.İskoçyalı oyuncu, Topkapı Sarayı'nın ardından çok merak ettiği İstanbul Modern Sanat Müzesi ve Dolmabahçe Sarayı'nı ziya ret etmek istedi. Pazartesi günleri müzeler kapalı olduğundan, Connery için özel izin alındı.

Her iki müzeyi de ziyaret eden oyuncunun dört saatlik gezisi sırasında 'Türkiye'nin kültürel zenginlikler açısından çok önemli bir ülke olduğunu' sık sık dile getirdiği öğrenildi. Bu gezintinin ardından ünlü aktör ve eşi Bereket'in özel teknesiyle tekrar Sedefadası'na döndü.
Yayın tarihi: 26.07.2005
415
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.