Magazin

Schumacher döner gününe seviniyor

Schumacher döner gününe seviniyor

Alman Berliner Kurier gazetesi, Ferrari sürücüsü Michael Schumacher'in Türkiye GP'sini heyecanla beklediğini konu alan haberini "Schumacher döner gününe seviniyor" başlığıyla verdi.

İstanbul Grand Prix'si öncesi Berliner Kurier gazetesi, Schumacher ile ilgili bir haberini, Almanca'da "Perşembe" anlamına gelen "Donnerstag" sözcüğünü "Dönerstag" (Döner Günü) olarak değiştirerek, "Schumacher döner gününe seviniyor" şeklinde verdi.

Sultanahmet Camisi önünde Schumi
Schumacher'i, yarış otomobilinin üzerine oturmuş şekilde Sultanahmet Camisi önünde gösteren fotomontaj bir fotoğrafa da yer verilen haberde, alt başlık olarak da "İstanbul renkleniyor: Kırmızı yarış otomobili Sultanahmet Camisi önünde" denildi.

Haberde, Schumacher'in, "Bir kez kısa süreli Türkiye'deydim. Çok hoş bir ülke. Taraftarlar harika ve çok duygusal. Şimdiden yarışa çok seviniyorum" şeklinde szölerine de yer veridi.

Tatilini kısa kesti
Schumacher'in İstanbul'daki yarış hazırlıkları için St. Tropez'deki tatilini kısa kestiği ve yarış ekibi ile birlikte sıkı birşekilde çalıştığı ifade edildi.

Formula 1 pilotlarının Otodrom'da bir kaç tur attıktan sonra yarış pistinin hangi kısımlarında hızlı gidebileceklerini hemen tespit edebilecekleri kaydedilen haberde, Schumacher'in Macaristan'daki Spa pistini sevdiği, Otodrom'un da Spa pistine benzediği belirtildi.
Yayın tarihi: 11.08.2005
332
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.