Magazin

Sayısal Loto kışlaya girdi

Sayısal Loto kışlaya girdi

Yeniden düzenlenen Askeri Kantin Yönetmenliği'yle kantinlerde içki satışı yapılabilecek ve Sayısal Loto oynanabilecek.

Sayısal Loto kışlaya da giriyor. Milli Savunma Bakanlığı, Askeri Kantin Yönetmeliği'ni yeniden düzenlerken, gelir kaynakları arasına "Sayısal Loto Bayiliği"ni de aldı. Askeri kantinlerde tekel bayiliği açılabilecek ancak er ve erbaşlara içki satışı yapılmayacak.

Milli Savunma Bakanlığı'nca Askeri Kantin Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler, Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Kışla içerisindeki askerlerin ve TSK bünyesinde çalışan sivil personelin çeşitli zaruri ihtiyaçlarını daha ucuza ve kolaylıkla sağlayabilmeleri, erbaş ve erlerin kışla dışı ilişkilerinin azaltılarak, sağlık ve disiplinin korunması amacıyla her kışlada bir askeri kantin açılabilecek.

Kantinlerin kuruluşu için Genelkurmay Başkanlığı'ndan izin alınacak. Aynı kışla içerisinde birden fazla kantin kurulamayacak ancak kantine bağlı şubeler açılabilecek.

Kantinlerin yönetimi için başkan, muhasip üye, kasa sorumlusu ve mubayaa görevlisi olmak üzere 4 kişlik bir "Kantin Heyeti" oluşturulacak. Heyet seçimleri her yılın Aralık ayında yapılacak ve yeni heyet 1 Ocak gününden itibaren göreve başlayacak.

Kantinlerde reyon sorumlusu olarak er ve erbaşlar görev yapacak. Kantinden yararlananlar, kendilerine farklı muamele yapılması için baskı uygulamayacak.

Kantine alınacak mallar, toptan veya parekende olarak birinci elden ve kantinlere en yakın merkezlerden alınacak. Gelir kaynakları, çay ocağı, berber, boyacı, sinema, lahmacun fırını, tekel, jeton, kart, fotoğrafhane, iç ocakları ile sayısal loto bayiliği olarak belirlen yüzde 10'u, kışla komutanı tarafından, aynı üst birliğe bağlı olan diğer birlik ve kuruluşların ödeneği olmayan veya ödeneği yetersiz olar resmi ve zaruri işleri için kullanılabilecek.
Yayın tarihi: 22.03.2002
587
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.