Magazin

Say'a ağır sözler: Adamın değeri 5 kuruş etmiyor

Say'a ağır sözler: Adamın değeri 5 kuruş etmiyor

Piyanist ve besteci Fazıl Say’ın ’Arabeski sevmek vatan hainliğidir’ sözlerine tepki gösteren arabesk müzik sanatçısı Hakkı Bulut, "Adamın değeri 5 kuruş etmiyor. Kalkıyor müziğimize, bize, bizi dinleyenlere vatan haini diyor. Eğer arabesk vatan hainliğiyse, ben vatan hainiyim" dedi.

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde, işitme engellilerin toplum yaşamına katılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen konserde Hakkı Bulut sahneye çıktı. Fethiye İşitme Engelliler Derneği, İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği ve Dünya Engelliler Köyü Genel Koordinatörlüğü tarafından organize edilen halk konserini, yaklaşık 3 bin kişi izledi. Karaçulha Kapalı Pazar Yeri’ndeki konser, Türk Halk Müziği sanatçısı Tuğba Karakuş ve bağlama sanatçısı Ahmet Erarslan’ın seslendirdiği türkülerle başladı.

Konserde son olarak arabesk sanatçısı Hakkı Bulut sahneye çıktı. 67 yaşındaki sanatçı, sevilen şarkılarını işitme engelliler için seslendirdi. ’İkimiz bir fidanın’, ’Falcı’, ’Kıskanıyorum’ gibi şarkılarını konser alanını dolduran hayranlarıyla birlikte söyleyen Hakkı Bulut, şarkı aralarında seyircilerle sohbet ederek besteci ve piyanist Fazıl Say’ın, ’Arabesk sevmek vatan hainliğidir’ sözlerini değerlendirdi.

’CAHİLLİK BÖYLE BİR ŞEY’

Hakkı Bulut, Fazıl Say’ın televizyonlara çıkarak Türk insanının kalbinde taht kurmuş arabesk sanatçılarına ’yavşak’, ’hain’ gibi sözlerle hakaret ettiğini söyledi. Bulut, "Çıkmış bir yerde, ’Arabesk vatan hainliğidir’ diyor. Adamın değeri 5 kuruş etmiyor. Kalkıyor müziğimize, bize, bizi dinleyenlere ’vatan haini’ diyor. Eğer arabesk vatan hainliğiyse, ben vatan hainiyim. Orhan Gencebay, Ferhat Göçer vatan haini. Sertab Erener benim ’İkimiz bir fidanın’ şarkısını seslendirdi. Demek kioO da vatan haini. Bu müziği seven 75 milyon insan vatan haini. Cahillik işte böyle bir şeydir" diye konuştu.

Konuşmasının ardından konserine, ’Ben buyum’ adlı şarkısıyla devam eden Hakkı Bulut, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Yayın tarihi: 18.11.2012
449
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.