Magazin

Savaş haberleri bıktırdı

Savaş haberleri bıktırdı

Savaş haberlerinin ilk günlerdeki kadar ilgi çekmemesi ve reytinglerin düşmesi üzerine Amerikan TV kanalları savaş haberlerine ayrılan sürede kısıntıya gidiyor. Özellikle sabah haberlerinde konuları çeşitlendirmeyi deneyen kanalların başında NBC geliyor.

New York'taki Rockefeller Plaza'daki stüdyolarından yayın yapan NBC, SARS virüsü salgını ya da magazin haberlerine daha çok yer vermeye başladı. En son yayınlanan sabah haberlerinde seksi yıldız Katie Couric, Colin Farrell'e ''Britney Spears ile buluşup buluşmadığını'' sorarken; ABC televizyonu da ''Günaydın Amerika'' programında Jennifer Lopez'in son video kasetine ağırlık verdi.

HABERLER ÇEŞİTLENDİRİLİYOR
Savaş haberleri yine de ekranlarda önemli yer tutmakla birlikte, haberlerin artık çok daha sık reklam aralarıyla kesildiği gözden kaçmıyor. Televizyon yetkilileri ise, ''Irak'ta çabuk ve kesin zafer bekleyen kamuoyunun artık savaş haberlerine doyduğu'' görüşünü ileri sürüyorlar. Bunun yanı sıra ''savaş haberlerinin yerinde izlenmesinin TV'lerin bütçesi açısından hayli külfetli olmaya başladığı'' verilen haberler arasında.

REYTİNG DİBE VURDU
''Savaş haberlerinin birbirine benzemesinin izleyiciyi sıktığı ve dikkatini dağıttığını'' kaydeden TV yöneticileri, ''izleyicilerin başka haberlere susadıklarını farkediyoruz'' diye konuştular. Bu arada reytinglerin savaşın ilk günlerine oranla bir hayli düştüğü ifade edildi.
Yayın tarihi: 03.04.2003
356
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.