Magazin

Satanizmde seks tuzağı

Satanizmde seks tuzağı

Gerçekleşen 10 intihardan 9'unun kız olduğuna dikkat çeken Doç.Dr. Ahmet Güç, "Satanizmde kadınlar erkeklerin istemesi halinde o kişiyle seks yapmak zorundadır. Hayır deme hakkı yok. Zorunlu seks pişmanlığa ve intihara yol açabiliyor" dedi.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Ahmet Güç, bugüne kadar satanist olduklarını söyleyip intihar eden 10 gençten 9'unun kız olduğuna dikkat çekerek, "Satanizmde kadınlar erkeklerin istemesi halinde o kişiyle seks yapmak zorundadır. Hayır deme hakkı yok. Zorunlu seks satanizme giren kadınlarda kişilik sorununa, pişmanlığa ve intihara yolaçabiliyor" dedi.

Türkiye'de ilk olarak 1998 yılında Ataköy'de liseli iki gencin intiharıyla gündeme gelen Satanizm konusunda araştırmalar yapan ve 1999 yılında "Şeytana Tapınmanın Yeni Adı Satanizm" adlı kitabı yazan Doç. Dr. Ahmet Güç, şimdi de satanizmin Türkiye boyutunu yazıyor.

Kitap yok satıyor

Bugüne kadar 2 bin adet satan kitabının yenilenmiş ikinci baskısını hazırladığını belirten Doç. Dr. Güç, bir yandan da Satanizm'in Türkiye boyutunu kaleme aldığını söyledi.

Satanizm'in ilk olarak 1960'lı yıllarda Hıristiyanlığa karşı başlatılan bir reaksiyon olduğunu vurgulayan Doç.Dr. Güç, bu hareketin son yıllarda Türkiye'de de hızla yayıldığını kaydetti.

Seks tuzağı

Türkiyede gençleri satanist olmaya iten nedenleri araştıran Doç. Dr. Ahmet Güç, en büyük etkenin aile içindeki huzursuzluklar olduğunu dile getirdi.

Satanist olduklarını söyleyen gurupların "Ayin" adı altında seks partileri düzenlediğini ifade eden Doç. Dr. Güç, "Modern Satanizmin kurucusu sayılan Anton Szandor Lavey, düşüncelerini yayarken, müzikli eğlencelere önem vermiştir. Günümüzde de bu gençlerin müzikli eğlence ortamlarında alkol ve uyuşturucu madde kullandıklarını görüyoruz. En önemlisi satanizmde 'Serbest seks' anlayışı vardır. Yani isteyen her erkeğin, istediği kızla cinsel ilişkiye girme imkanı vardır. Genç kızların ise seçme hakları yoktur ve isteyen erkekle yatmak zorundadırlar. Türkiye'de intihar eden 10 gençten 9'unun kız olması buna bağlanabilir. Alkol ve uyuşturucu etkisiyle cinsel ilişkiye giren kızlar belki de kendine geldiklerinde yaptıklarından pişmanlık duyup ölümü seçiyor" diye konuştu.

Kedi şart değil

Türkiye'de kendilerini satanist olarak ilan eden gençlerin satanizmi bilmediğini ve körü körüne bağlandığını ileri süren Doç. Dr. Ahmet Güç, "Bazı televizyon kanallarında satanist ayinler yayınlandı. Burada gençlerin kedi kurban edip, kanını içtikleri görüldü. Oysa satanizmde sadece kedi kurban edilecek diye bir şart yoktur. Satanist ayinlerde esas olan herhangi bir hayvanın kurban edilmesidir. Bu horoz veya tavşan da olabiliyor. Ancak bu gençlere neden kedi kesiyorsunuz? diye sorulduğunda, şeytana benzediği için gibi anlamsız cevaplar veriyorlar" dedi.

Ailelere uyarı

Türkiye'de alınan bazı polisiye tedbirlerle, satanizmin önünü kesmenin mümkün olmadığını hatırlatan Doç. Dr. Güç, bu konuda ailelere önemli görevler düştüğünü söyledi.

Bugüne kadan satanist olduğunu belirten gençlerin aile gelir düzeylerinin yüksek olduğunu dile getiren Güç, "Bu çocukların hepsi lise ve üniversite öğrencisi. Ekonomik sorunları yok ve iyi okullarda eğitim görüyorlar. Ancak büyük kısmı parçalanmış aile ortamında büyüyor ve batı özentisiyle yetiştiriliyor. Çocuklar tam kimlik arayışında oldukları bir dönemde manevi boşluk içerisine düşüyorlar. İnternet ortamı ve kötü arkadaş çevresi yüzünden satanizmin tuzağına düşüyorlar. Aileler, maddi olduğu kadar manevi yönden de çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamalı" diye konuştu.
Yayın tarihi: 02.04.2002
597
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.