Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Satanizm ve uyuşturucuya karşı uyarılar

Satanizm ve uyuşturucuya karşı uyarılar

Satanizm konulu ‘Teke Tek’ programını izledikten sonra yaşadıklarını anlatmaya karar veren anne, satanist ve uyuşturucu bağımlısı olan kızında izlediği değişimleri anlatarak, diğer anne babalara uyarılarda bulundu...

Kızı satanist ve uyuşturucu bağımlısı olan bir anne, Milliyet'in Cumartesi ekindeki ‘Sarıkız’ın Anıları' adlı köşenin yazarına kızında gördüğü değişiklikleri anlattı ve anne babalara uyarılarda bulundu.

Fatih Altaylı'nın satanizm konulu ‘Teketek’ programını izledikten sonra yaşadıklarını anlatmaya karar veren annenin 5 yıl önce kızı 17 yaşındayken farkettiği değişiklikler şöyle:

Garip işaretler, haçlar, şeytanlar çiziyordu. Odasının tüm duvarlarını, boydan boya bu resim ve yazılarla doldurdu.

Öksürük şurubu sürekli buzdolabında duruyordu. Sık sık grip olduğunu söyleyip, çok bilinen bir ilacı alıyordu.

Bu arada evde kalınlı inceli ne kadar kitap varsa odasına topladı.

Odasındaki toplu iğnelerin bir tür büyü yapmada kullanıldığını çok sonraları öğrendim.

Perdeleri ‘romantik olsun’ bahanesiyle veya ‘çizdiğim resimleri komşular görür, bir şey zannederler' diye hiç açmazdı. Mum ışığında oturur ve kokusu keskin çubuklar yakardı.

Dolabını siyah giysilerle doldurdu. Önceleri üzerinde Marilyn Manson, daha sonra ‘Pilot System’ yazan tişört ve kazaklar giymeye başladı.

Hiç yıkanmıyordu. Aynı etek gömlekle yatıp kalkmaya başladı. Dişlerini fırçalamayı bıraktı.

Kızım artık çocukluk arkadaşlarından ve kuzenlerinden uzaklaşmıştı. Internette chat yapmasını öğrendi. Ve erkekli kızlı bir grupla tanıştı. Hepsi aynı şeyleri giyiyorlardı. Dinledikleri müzik hep aynıydı. Sürekli aynı ritmi tekrarlayan, vokalsiz, aynı müzik saatlerce...

Kilolu ve yanık tenli olmak ayıp ve yasakmış gibi hiç güneşe çıkmamaya başladı. Satanistler için bu önemliymiş. Yüzü solgundu. Rejim yaptığı halde zayıflayamayan kızım, birden zayıflamaya başladı.

Aileler, bunlara dikkat

Kızının alışkanlıklarıyla savaşan annenin, dikkat edilmesini tavsiye ettiği kritik noktalar ise şunlar:

Kitaplar ve odaya doldurulan vazo, kalemlik, kutu ve buna benzer objeler, özellikle büyük dağınıklık, satanizmle ilgili sembollerin ve uyuşturucunun saklanması içindir. Tüm CD'leri her gün tek tek arayın. Özellikle çift CD olanları. İlaç veya toz maddenin rahatlıkla sığacağı yerler. Boş bulsanız bile kokusundan anlayabilirsiniz.

Evde, içinde kodein bulunan ilaçları 2 aydır orada duruyor diye düşünmeyin. Biri boşalmadan diğerini alıp oraya koyarlar.

Kızım küçüklüğünden kalma peluş bebeklerinin de odasında durmasını isterdi. Uyuşturucunun diğer saklanacağı yerlerden biri de bu bebekler olabilir.

İşi eroine kadar götürmüşse ve bunu evde yapıyorsa, evdeki kaşıklarını sayın. Çünkü bu kaşıklarla tozu eritiyorlar. Altı siyah oluyor. Evden çıkan bütün çöpleri karıştırın.

Odasındaki kalın ve kuşe kağıtlı dergilerin sayfalarını tek tek kontrol edin. 6-7 santim boyunda, kare kesilmiş resimler aslında bu toz için hazırlanmış külahlardır. Eroini koluna yapmaya cesareti olmayanlara böylece koklatılırmış.

Ve, internet... Bence batı unsurları ya yasaklanmalı ya sıkı denetlenmeli.
452
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.