Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sarışınların görkemli dönüşü

Sarışınların görkemli dönüşü

Bu yaz sarışın olmak moda. Özellikle uzun, en azından omuzlarda olan sarı saçlar bazen düz, bazen dalgalı. Tabii yazla birlikte bakımın önemi artıyor. Profesyonel bakımın yanı sıra bol su içmek de işe yarıyor.

Nefes kesen sarışın güzeller için sağ taraftaki Foto Galeri'yi tıklayınız!

Özellikle ülkemizde çoğu erkeğin gözdesi olan sarışınlar bu yaz kendilerini ayrıcalıklı hissedemeyecekler çünkü bu sezonun saç modası sarışınlığı geri getiriyor. Sonbahar ve kış sezonunda koyu rengi tercih eden kadınların yazın gelmesiyle birlikte açık renklere döndüğünü belirten kuaför Metin Bahçecik, saç rengini değiştirme işlemlerinde her müşteriye farklı uygulamalar yapılması gerektiğini söylüyor. Bahçecik'e göre özellikle bu sezon tercih edilen röfle işlemlerinde başın ve saçın şekline göre hareket etmek ve bölgesel uygulamalar yapmak gerekiyor: "Sarışın olmak, saçın her yerini sarıya boyamak değildir, hangi bölgeye ne ton yakışıyorsa o şekilde işlem yapılmalıdır."

Sarışın olmak isteyenlere...
Bu yaz sarışınlar tahtlarını geri alıyor. L'Oreal Professionnel'ın yeni Platinium serisi de bu yazın modasına uymak isteyenlere çözüm sunuyor. Bu serinin ürünleri ile boyadıktan sonra saçınızın doğallığını ve yumuşaklığını da koruduğunu göreceksiniz.

Karamel ve bal renkleri de revaçta
Bu sezon tütün, karamel ve bal renkleri ve tonları da revaçta. Essential Kuaför'den İlhami Arslan balyaj ve röflenin de eskisi kadar rağbet gördüğünü söylüyor. Saçlarda açık tonlar kadar göze çarpan başka bir özellik de upuzun olmaları. Türkiye'nin ünlü kuaförlerinden Erdem Kıramer ise bu yaz en azından omuz boyunda saçların moda olduğunu söylüyor. Metin Bahçecik de modeller konusunda bilgi verirken katların ve kaküllerin saça canlı bir görünüm kazandırdığını anlatıyor. Düz saçlarla sık sık karşılaşacak olsak da permalı ve dalgalı saçlara da hayır denmiyor. Ama özellikle örgülü saçlar çok moda.

Isırgan otu, üzüm ve kayısı saçın ilaçları
Yaz sezonu beraberinde sadece yeni saç modellerini değil, denizden, kumdan ve güneşten yıpranan saçları da getiriyor. Denize girmeden önce ve denizden çıktıktan sonra saçın duru suyla yıkanmasını öneren Arslan, su içmenin çok faydalı olduğunun altını çiziyor. Tatil öncesi ve sonrası saçlara profesyonel bakım uygulanması gerektiğini vurgulayan Metin Bahçecik, evde uygulanan badem yağı, limon, yumurta sarısı kürlerinin saça zararlı olduğunu söylüyor. Bahçecik kadınlara bu tür bakımların yerine saç kremi kullanmalarını öneriyor.
(Milliyet Cumartesi)
484
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.