Magazin

Sarışınlardan 'fıkra' şiddeti

Sarışınlardan 'fıkra' şiddeti

Macaristan'da sarışınlarla ilgili fıkraların yasaklanmasını isteyen protestocuların bir barın dışında düzenledikleri gösteri, şiddet eylemine dönüştü.

Macaristan Sarışın Kadınlar Hareketi, sarışın fıkralarının yasaklanması için milletvekillerine dilekçe vermek amacıyla parlementoya yürüyüş yaptı.

Eylem, şiddete döndü
Polis, göstericilerin yürüyüş sırasında 'Blondy' (Sarışın) adlı barın dışında bir protesto eylemi düzenlediğini ve bar çalışanlarının protestocuları uzaklaştırmak istemesi üzerine eylemin şiddete dönüştüğünü duyurdu.

"Pencerelere pasta ve yumurta fırlattılar"
Barın işletme müdürü Laszlo Bolyocki, "Bizim barımız yeni bir bar ve bu isimle de kimseyi rencide etmek gibi bir niyetimiz yok. Ama kendilerini uzaklaştırmak istediğimizde, protestocular şiddete başvurarak pencerelere pasta ve yumurta fırlattılar, barımızda çalışan sarışın personele de greve gitme çağrısı yaptılar" dedi.

"İş bulamıyoruz"
Sarışın Kadınlar Hareketi'nin 29 yaşındaki kurucusu Krisztina Timar ise, "Bu bar tanıtımını yapmak amacıyla aptal sarışın fıkralarını kullanıyordu. Böyle marifetler yüzünden insanlar bizi küçük görüyor ve iş bulma şansımız da azalıyor" dedi.
Yayın tarihi: 25.11.2004
618
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.