Magazin

Sansürsüz Materazzi!

Sansürsüz Materazzi!

Dünya Kupası finalinde Zinedine Zidane'ın İtalyan Materazzi'ye attığı kafa hala konuşuluyor.

O anın görüntüleri ve konuşmalar sağda

Zidane, Fransız TV'si Canal Plus'e verdiği demeçte, İtalyan futbolcusunun kendi annesi ve kız kardeşine karşı ağır sözler sarfettigini doğrulamış ancak tam olarak ne dediğini açıklamak istememişti.

Tercüman yardımı
Haftalık Paris-Match dergisi, İtalya'daki Ulusal Sağır ve Dilsizler Enstitüsü'nün tercümanı Mariella Balsamo'ya, Materazzi'nin dudak hareketlerini bir kez daha okutarak konuya açıklık kazandırdı.

Paris-Match dergisi bunun için Brezilya TV kanalı Globo'nun elindeki video görüntüsünü bayan Balsamo'ya teslim etti. Materazzi'nin, Zidane'ın kız kardeşine de dil uzattığı ağır küfürler ünlü Fransız dergi tarafından 'sansürlenmeden' yayınlandı.

Cezalar açıklandı
FIFA Disiplin Komitesi, dün sorguladığı Zinedine Zidane'a üç maç men ve 7 bin 500 İsviçre Frangı (9.300 YTL) para, Marco Materazzi'ye de iki maç men ve 5 bin İsviçre Frangı (6.200 YTL) para cezası verdi.

Futbolu bırakan Zidane, bu cezayı çocuklar için sosyal faaliyette bulunarak çekecek. İki futbolcunun da eylemleri için FIFA'dan özür dilediği açıklandı.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 21.07.2006
390
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.