Magazin

Sandalyeye jet motoru monte etti

Sandalyeye jet motoru monte etti

İngiltere'de model uçak meraklısı bir kişi, kayınvalidesinin tekerlekli sandalyesine yerleştirdiği jet motoru sayesinde ilginç bir araç geliştirdi.

İngiltere'de model uçak meraklısı Guiseppe Cannella, kayınvalidesinin tekerlekli sandalyesine yerleştirdiği jet motoru sayesinde ilginç bir 'araç' geliştirdi. Önde direksiyon, arkada jet motoru bulunan tekerlekli sandalye, 100 km'den fazla hız yapabiliyor.

Elindeki jet motorunu önceleri bir go-cart'a monte etmeyi düşündüğünü belirten Guiseppe Cannella, sıradışı bir şey yapmak isteyince aklına kaynanasının tekerlekli sandalye gelmiş.

Motorlu sandalyeyi yaptığı sırada kayınvalidesinin tatilde olduğunu belirten Cannella, 'İlk gördüğünde kendisi için yaptığımı sandı' dedi. Tekerlekli sandalyesi adeta bir yarış arabasına dönen Parkinson hastası ise yeni bir tekerlekli sandalye aldı.

Parkinson Hastaları Derneği için para toplamaya çalışan Canella'nın jet motorlu tekerlekli sandalyesi, İngiltere'de düzenlenen model uçak şampiyonasının yıldızı oldu.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.09.2004
581
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.