Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sanatçılar geldi ama halk yoktu

Sanatçılar geldi ama halk yoktu

Tsunamizedelere yardım için İstanbul'da düzenlenen 'Bir Şarkı Bin Hayata Umut Olsun' konserine beklenen katılımın sağlanamaması tartışma yarattı.

Tsunamizedelere yardım amacıyla İstanbul'da düzenlenen konser, tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı. Pazar günü Mydonose Showland'te düzenlenen 12 saatlik konser maratonuna 130 sanatçı katıldı. 13.00'te başlayan konser geç saatlere kadar sürdü. Ancak 5 bin kişilik salona sadece 2150 kişi geldi.

Adnan Şenses, Nükhet Duru, Okan Bayülgen, Yavuz Bingöl, Davut Güloğlu, Emel Müftüoğlu, Sibel Tüzün, Burcu Güneş gibi birçok ünlünün destek verdiği konserin bilet fiyatları son anda 20 YTL'den 10 YTLY'ye indirildi ancak salon yine dolmadı. Bağışlarla birlikte geceden elde edilen yardım 72 bin dolarda kaldı.

HALK ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADI
Geceyi organize eden Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Nurettin Soydan ise sanatçıların gerekli duyarlılığı gösterdiğini ama halkın aynı şeyi yapmadığını söyledi. Soydan, 'Geceyarısı evlerinden kalkıp gelenler oldu. İbrahim Tatlıses, Okan Bayülgen geldiyse, Yavuz Bingöl o gün seti bıraktıysa bu sanatçı duyarlılığıdır. Ama halk üzerine duşüne yapmadı' dedi.

HAYAL KIRIKLIĞI
Konserin sunuculuğunu üstlenen Didem Tolunay, Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Nurettin Soydan ile İbrahim Tatlıses, katılımın azlığından dolayı hayal kırıklığı yaşayanlardandı...

O ANIBİR KEZ DAHA YAŞADIM
Tsunami felaketi sırasında sevgilisi Emre Aşık'la Maldivler'de bulunan Aysun Kayacı, Mydonose Showland'e tek başına geldi. Yardım konserini izlerken yaşadıklarının bir kez daha gözünün önüne geldiğini söyleyen ünlü manken, 'Orada bulunan biri olarak herkesin yardım eli uzatması gerektiğine inanıyorum' dedi.

İSTANBUL VALİSİ MUAMMER GÜLER: 'Dikkatleri buraya çekmemiz de başarıdır. Hava şartları da halkın konsere gelmesini engelledi. Sonuçta Türk insanı gerekli desteği bu tür organizasyonlar ile yapmaya devam edecek...'

ORGANİZATÖR AHMET SAN: 'Türk halkının maalesef yeterli duyarlılıkta olmadığını düşünüyorum. Sanatçı duyarlılığı olarak muhteşem bir geceydi. Şehir dışından gelen sanatçılar bile oldu. Gelemeyenler de bağış yaptı. Halk ise duyarsızdı..'

SERAY'DAN DA DESTEK
Seray Sever, sahneye çıkarak konuklara bu konuda duyarlı olma çağrısı yaptı. Sever, konser Guinnes Rekorlar Kitabı'na girsin diye imza attı.
(Hürriyet)
416
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.