Magazin

Sanata zam geldi

Sanata zam geldi

Yeni sezonda bilet fiyatları Devlet Tiyatroları'nda yüzde 35, Devlet Opera ve Balesi ile Cumhurbuşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda yüzde 50 zamlandı. Devlet Tiyatroları'nda tam bilet 4 milyon lira, indirimli bilet 2.5 milyon lira oldu.

Sanatseverler, 2001-2002 sezonunda sanat eserlerini "zamlı" izleyecek. Devlet Opera ve Balesi (DOB), Devlet Tiyatroları (DT) ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO),bilet fiyatlarına zam yaptı.

Yeni sezonda Devlet Tiyatroları biletleri yüzde 35 zamlandı. Geçen sezon 3 milyonlira olan tam bilet yaklaşık yüzde 35 oranında zam görerek 4 milyon liraya, 2 milyon lira olan öğrenci bileti ise yüzde 25 zamlanarak 2.5 milyon liraya çıktı.

Çocuk oyunları ise yaklaşık yüzde 35 oranında zamlanarak biletlerin yeni fiyatı 1.5 milyon lira olarak saptandı.

Opera ve bale yüzde 50 zamlandı

Devlet Opera ve Balesi'nin biletleri yaklaşık yüzde 50 oranında zam gördü. DOB'un 2.5 milyon lira olan balkon bilet fiyatı 4, salonun (A-G) sıraları 5 milyon liradan 8 milyon liraya yükseltildi.

Salonun (G-R) sıralarının 4 milyon lira olan bilet fiyatı ise 6 milyon lira şeklinde belirlendi.

CSO biletlerine de yüzde 50 oranında zam geldi. Orkestranın 2 milyon lira olan biletlerinin fiyatı 3 milyon liraya çıkarıldı.
Yayın tarihi: 28.09.2001
518
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.