Magazin

Sanat Laleleri satılıyor

Sanat Laleleri satılıyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, sanatseverleri bir çatı altında toplamak için yeni bir oluşum başlattı. Sanat Laleleri, pazar günü CNN Türk'teki canlı yayında satılacak.

İstanbul Kültür ve Sanat Dostları(İD), 7 Nisan'da İstanbul Kültür Sanat Vakfı, CNN Türk'le işbirliği yaparak Esma Sultan Yalısı'ndan yapılacak canlı yayınla üye kaydedecek.

Sanatseverler, Siyah Lale, Beyaz Lale ve Kırmızı Lale kartlarından birini aldıklarında Vakfın düzenlediği festivallerde öncelikli bilet alma, yer garantisi gibi önceliklere kavuşmuş olacaklar.

Otuz yıldır düzenlediği festivallerle ülkemizin kültür ve sanat dünyasına büyük bir zenginlik katan İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı şimdi kültür sanat dostlarını bir çatı altında toplayacak yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

7 Nisan Pazar günü CNN Türk kanalından Esma Sultan Yalısı'ndan yapılacak canlı yayınla tanıtılacak olan proje İstanbul Kültür ve Sanat Dostları (İD) adını taşıyor.

İstanbul Kültür ve Sanat Dostları programı, üye olmak isteyen sanatseverlere Siyah Lale, Beyaz Lale ve Kırmızı Lale olmak üzere üç seçenekte sunulacak.

Bu seçenekler üyelere İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın etkinlikleri konusunda yoğun ve öncelikli bilgilendirme ile başlayarak, İstanbul festivalleri için öncelikli bilet alma hakkı, başka etkinlikler için belirli bir zaman diliminde yer garantisi, Film Festivali dışındaki tüm festivallerde sürekli yüzde 20 indirim hakkı, Film Festivali'nde ise öncelikli rezarvasyon ve tam bilet yerine öğrenci indirimi, festivallerin açılış ve gala gecelerine davetiye gibi olanaklar sağlayacak.

Bunun yanı sıra İstanbul'daki çeşitli buluşma noktaları da (kitabevleri, restoranlar, barlar, kafeler) İstanbul Kültür ve Sanat Dostları'na bir yıl geçerli çeşitli indirimler sunacak. Ayrıca İstanbul kültür ve Sanat Vakfı tarafından her yıl İstanbul Kültür ve Sanat Dosları'na özel bir sanat etkinliği düzenlenecek.

İstanbul Dostları üyeliğinde yıllık aidatlar Kırmızı Lale için 200 milyon lira, Beyaz Lale için 1 milyar lira ve Siyah Lale için 4 milyar lira olarak belirlendi.

İstanbul Dostları için üyelik başvuruları 7 Nisan Pazar günü, CNN Türk'te 13 saat boyunca sürecek olan canlı yayında alınacak.

Bu üyelikle sanatseverler yıllardır İstanbul'a sanat ve kültür alanında büyük değerler katmış olan İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'na da katkıda bulunmuş olacaklar.

Canlı yayına kimler katılacak

Pazar sabahı saat 10.00'da başlayıp gece 22.00'ye kadar sürecek olan canlı yayına Şakir Eczacıbaşı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna da katılacak.

Gün boyunca sanatın her dalından sanatçılar İstanbul festivalleri üzerine konuşacak ve bazıları performans sergileyecek.

Canlı yayına katılacak olan sanatçılar arasında Okay Temiz ve Ritm Atölyesi, Lale Mansur, Derya Baykal, Zafer Ergin, Yıldız Kenter, Şükran Güngör, Gülriz Sururi, Zeliha Berksoy, Birol Yayla-Şenol Filiz, Kamran İnce, Hülya Koçyiğit, Sinan Çetin, Derviş Zaim, Fatih Erkoç, Önder Focan, Bulutsuzluk Özlemi, Can Kozlu, Ömer Uluç, Mehmet Güleryüz, Günseli Kato, Şirin Pancaroğlu, Duygu Asena, Cihat Aşkın, Tan Sağtürk, Zeynep Tanbay, Türkan Şoray, Atıf Yılmaz, Meltem Cumbul, Ömer Kavur, Macit Koper, Kerem Görsev, Hümeyra, İzzet Öz, Sertap Erener, Kenan Işık, Ali Poyrazoğlu, Genco Erkal, Yavuz Turgul, Şener Şen, Fahir Atakoğlu, Mehveş Emeç, Laço Tayfa bulunuyor.

Satılık laleler

Siyah Lale (4 milyar):
Etkinlikler konusunda yoğun ve öncelikli olarak bilgilendirilecek.
Caz Festivali'nde seçeceğiniz 2, Müzik Festivali'nde de 1 gösteriye davetiye hakkı.
Film Festivali hariç diğer festivallerde belirli zaman diliminde yer garantisi.
Film Festivali dışında diğer festivallerde bilet üzerinden yazde yüzde 20 indirim.
Festivallerin açılış gecelerine davetiye.
Ücretsiz festival broşürü ve kataloğu.
Ücretsiz Caz Festivali CD'si.
İD için düzenlenecek bir özel geceye davet.
Özel etkinlikler ve kültür sanat turları.

Beyaz Lale (1 Milyar):
Etkinlikler konusunda yoğun ve öncelikli olarak bilgilendirilecek.
Caz Festivali kapsamında seçeceğiniz 1 gösteriye davetiye hakkı.
Film Festivali dışında diğer festivallerde yüzde 20 indirim hakkı.
Caz Festivali'nde belirlenecek zaman diliminde yer garantisi.
Festivallerin açılış gecelerine davetiye.
Ücretsiz Festival broşürü ve kataloğu.
Ücretsiz Caz Festivali CD'si.
İD için düzenlenecek bir özel geceye davetiye.
Özel etkinlikler ve kültür sanat turları.

Kırmızı Lale ( 200 Milyon):
Etkinlikleri konusunda yoğun ve öncelikli bilgilendirme.
Film Festivali dışında diğer festivallerde yüzde 20 indirim.
Ücretsiz festival broşürü ve festival kataloğunda yüzde 20 indirim.
Yayın tarihi: 06.04.2002
449
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.