Magazin

Sanat Çemberi sergilerle büyüyecek

Sanat Çemberi sergilerle büyüyecek

Profesyonel iş hayatının yorucu atmosferini, sanatın farklı kollarında çalışmaları ile renklendiren Sanat Çemberi, ilk sergisini açmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin dört bir yanından üyeleri olan Sanat Çemberi'ni oluşturan kişilerin bir bölümü sanatın farklı kollarında çalışmalar yapan akademisyenler, bir bölümü ise amatör olarak sanata gönül vermiş kişiler.

Sanat Çemberi'nin ilk sergisi, 17 Haziran Pazar günü Ataköy'de bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi'nde açılacak. 35 kişinin eserleri ile yer alacağı sergi, 21 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.

Hedef; Farklı İllerde Sergiler
Sanat Çemberi'nin ilk sergisi, bir tanışma sergisi olması nedeniyle sanatın farklı kategorilerini bir araya getirecek. Resimden seramiğe, heykelden gravüre, fotoğraftan ebru ve Latin hattına, birbirinden çok farklı sanat kollarında çalışmalar yapan Sanat Çemberi üyeleri, böylece eserlerini sergileme imkanı bulacak. Hedef; ilerleyen süreçte açılacak sergilerde birbirine yakın sanat dallarının bir araya gelmesi ve Sanat Çemberi'nin de büyümesi. Sanat Çemberi'nin üyelerinin yaşadıkları şehirlerde sergilerin açılması da hedefler arasında.

Sanat Çemberi'nin ilk sergisine eserleri ile katılacak olan isimler ise şöyle: Sedat Açıl, Ayşe Akalın, Özlem Akbaş, Melek Altar, Ergün Arda, Kübra Aslanoğlu, Melda Başçakır, Nil Başeğmez, Erhan Büyükakıncı, Hasan Canel, Yaşar Dilsiz, Taner Erdem, Hasan Ertuğrul, Ahmet Güçlü, Handan İnce, Ayşe Karahasan, Erdal Kocaman, Handan Korkmaz, Necdet Kösedağ, Seval Meray, Enveriye Özeren, Onur Öztürk, Ayten Sarıkaya, Yüksel Sorguç, Amina Şeceroviç, Müjgan Galiba, Leyla Şirin, Ayşe Tağlioğlu, Mehmet Topbaş, Şennur Uysal, İlke Veral, Hülya Yaatası, Lütfiye Yazan, Damla Yeşiloğlu ve Nuray Yurdan.
Yayın tarihi: 05.06.2007
426
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.