Magazin

Sanal ortamda organ pazarı

Sanal ortamda organ pazarı

Ekonomik sıkıntıya düşen, borçlarını ödeyemeyen bazı yurttaşlar, ya hastane önlerinde kağıtlara yazdıkları ilanlarla ya da internette açtıkları sitelerle böbreklerinden birini satarak sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor.

İnternet üzerinde pek çok ''satılık böbrek'' adlı web sitesi bulunuyor. Bu siteleri kuran yurttaşlar, maddi sıkıntılar yüzünden bir böbreklerini satmak durumunda kaldığını belirterek organlarına alıcı bulmaya çalışıyor. Site kurucuları iletişim kurmak açısından e-maillerini veriyor. Bu sitelerden bazıları şunlar:

www.satilikbobrek.8m.net: Maddi imkanım bozuk olduğundan dolayı böbreğimi satmak istiyorum.

www.bobrek.4t.com/index.html: Maddi sıkıntı yüzünden acilen tek böbreğimi 30 milyar lira karşılığında satmak istiyorum.

Yine aynı sitede yen alan bir başka mesaj: 28 yaşındayım. Maddi imkansızlıklardan dolayı böbreğimin bir tanesini 58 milyar liraya satmak istiyorum.

satilikbobrek.8k.com: 1976 İstanbul doğumlu bir gencim. İTÜ Maden Fakültesi öğrencisiyim. Niyetim asla kimseyle dalga geçmek ya da rencide etmek değil. Tek isteğim ödeyemez duruma geldiğim borçlarımı ödemek ve okulumu bitirmek.

(ANKA)
Yayın tarihi: 08.09.2002
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.