Magazin

Sanal Nataşalar

Sanal Nataşalar

İnternet'te kendilerini güzel bir Rus kızı gibi tanıtan dolandırıcılar, ağlarına düşen erkeklerden yol ve vize parası alıp ortadan kayboluyor.

İnternet'teki Rus kızlara dikkat... Özellikle Amerikalı, İngiliz, Avustralyalı, Kanadalı ve Yeni Zelandalı erkekleri hedef alan Rus dolandırıcılar, İnternet'te kendilerini kariyer sahibi ve dürüst kadınlar olarak tanıtıp güven kazanıyor. Güzel Rus kızlara ait resimleri de sanki kendilerininmiş gibi tanıştıkları erkeklere gönderen dolandırıcılar, yazışmalar ilerledikçe de "Sana aşık oldum, yanına gelmek istiyorum" diyerek kurbanlarından uçak ve vize masrafları için para istiyor.

Ne gelen var ne giden
Bir an önce "İnternet aşklarına" kavuşmak için yanıp tutuşan yabancı erkekler ise 300 dolardan başlayıp kimi zaman binlerce dolara varabilen paraları sevgilileri sandıkları dolandırıcıların hesabına yolluyor. Ancak para yerine ulaştıktan sonra ne gelen oluyor ne de giden.

Binlerce dolar çarpıyorlar
Chat kurbanları, paranın yanında bir de aşklarından oluyor. Moskova'daki ABD Büyükelçiliği, vatandaşlarından her gün en az 10 şikayet aldıklarını açıkladı. ABD'li bir diplomat, bir vatandaşının tam 11 bin dolar kaptırdığını söylüyor.
Yayın tarihi: 04.11.2004
605
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.