Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Şaman değilim

Şaman değilim

Mankenliğe 9 ay önce veda eden Gizem Özdilli mayıs ayının ilk haftasında çıkaracağı albümünün tanıtımını önceki gün yaptı.

Gizem'in harika fotoları sağda

Kam adını verdiği albümüyle ilgili olarak ise "Ben Şaman değilim. Herkes öyle zannediyor. Elhamdülillah müslümanım. Şamanizm dininde ibadet eden bayanlara Kam deniliyor. Ben dinle, davulla dans ederek, şarkı söyleyerek kötü ruhları defetmek ve yenilik habercisi olarak görmüş eskiler. Benimde hoşuma gitti" dedi.

Gizem Özdilli Bülent Ersoy'un kendisinin akıl hocası olduğunu söylerken, Gülbenh Ergen ve Sibel Can'ın da kendisini desteklediğini ve bunun kendisini çok mutlu ettiğini açıkladı.

Sanat camiasından destek görmesine karşın manken arkadaşlarından destek görmediğini söyleyen Gizem Özdilli, sanat dünyasından kimseye laf söylemeyeceğini bunun haddi olmadığını söylüyor.

Özdilli, "Kimseye teyze hala muhabbeti yapamam. Haddim değil. Daha çırağım öğrenecek çok şeyim var. Hiçbir zaman birinci sayfadan haber olmak istemem. Hiçbir zaman en önde giden olmak istemem. Sakin sakin yapayım herşeyi hissediyorum" dedi.

Albümünün isminin neden Şamanizm'le şe anlamlı olan Kam olduğunu soran basın mensuplarına Gizem Özdilli, "Okuduğum kitaptan esinlendiğim bir isim oldu. Ben Şaman değilim. Herkes öyle zannediyor. Elhamdülillah müslümanım. Şamanizm dininde ibadet eden bayanlara Kam deniliyor. Ben dinle, davulla dans ederek şarkı söyleyerek kötü ruhları defetmek. Yenilik habercisi olarak görmüş eskiler. Benimde hoşuma gitti" dedi.

Mankenliği tam zamanında bırakmışım diye Özdilli, "İnsan duyduğu dedikodulara inanmak istemiyor ama o dedikodularda temiz işini yapan insanları da etkiliyor. O dedikodular doğruymuş demek ki bu operasyon gerçekleşti. Birçok insan beni arayarak iyi ki bırakmışsın doğru zaman dediler.

Özdille sesiniz güzel mi, sorusuna da şu şekilde cevap verdi "Ses güzelliği göreceli bir kavram. Kişiden kişiye değişir. Önemli olan şarkıyı doğru okumak, detone olmamak. Ben de çalışarak iyi bir okuyucu olacağıma inanıyorum. Doğuştan bize Allah tarafından kulak ekstra bir özellik olarak veriliyor. Kiminin kulağı kötüdür, ritmi doğru alamaz."
(Hürriyet/Kelebek)
177
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.