Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sakızdan sahte jeton imalatı

Sakızdan sahte jeton imalatı

Jeton sahtekarlığında son perde! Nevşehir'de bazı kişilerin sakızdan yapılmış jeton kullanarak, toplu taşıma araçlarından yararlandığı ortaya çıktı.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Doğan Demirses, daha önce belediyeye ait toplu taşıma araçlarında ücretsiz yolculuk yapmak amacıyla bazı vatandaşların plastik, karton veya tenekeden yapılmış jetonlar kullandıklarını; son olarak sakızdan yapılan jetonların toplu taşıma araçlarında kullanıldığını tespit ettiklerini belirtti.

Suçlu bulundu: Öğrenciler
Demirses, şunları söyledi: "Belediye otobüslerindeki kutulardan alınan jetonların sayım işlemlerini yaparken, sakızdan yapılmış üç adet jeton bulduk. Daha önce teneke ve kartondan yapılmış jetonlar görmüştük, ama 50 bin liralık sakızların çiğnendikten sonra özel bir çalışma ile jeton haline getirildiğini ilk kez rastladık.

Sakızdan jetonun, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmak isteyen öğrenciler tarafından yapıldığını tahmin ediyoruz."

Belediye otobüs şoförlerinin bundan sonra sahte jetonlar konusundadaha dikkatli davranacaklarını ifade eden Demirses, hileli jeton kullandığı belirlenenler hakkında yasal işlem yapacaklarını da sözlearine ekledi.
695
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.