Magazin

Sakın gözlerine bakma

Sakın gözlerine bakma

Jennifer Connelly, yüzündeki masumiyete tezat, tedirgin edici bakışıyla genellikle gerilim filmlerinde karşımıza çıktı. Aktris 'Karanlık Su'da yine seyirciyi gerecek.

'Karanlık Su' Filminin Resimleri Sağ Taraftaki Foto Galeri'de

Hollywood'un seyirciyi korkutmak için filmlerde özel efektlere ağırlık verdiği bir dönemde, Japon Hideo Nakata tüm bunların gereksiz olduğunun altını çiziyordu 'Ringu' serisiyle. Hollywood hemen bükemediği eli öpmenin yollarını arar oldu. Ve sonunda 'Halka' filmi ortaya çıktı. Bu durum 'Garez', 'Halka 2' ve cuma gösterime girecek 'Karanlık Su'yla furyaya dönüşmüş durumda. Walter Salles'ın yönettiği 'Karanlık Su', yine Nakata'nın 'Karanlık Sular'ının yeniden çevrimi.

Gerilim ve dramın harmanı olan filmin başrolünde ise 'gerilim' filmlerin her daim üstesinden gelmiş bir oyuncu var: Yüzündeki masumiyete tezat tedirgin edici bakışlarıyla her daim seyircinin gerilmesine sebep olan Jennifer Connelly.

Uğuru Dario Argento
Otuzlarındaki ABD'li oyuncu önceleri reklam sektörü için çalışan bir modelken oyunculuğa merak sararak kulvar değiştiriyor. İlk olarak 'Bir Zamanlar Amerika' filminde şöyle bir gözüküyor. Ama filmdeki oyunculuğu deneyimi onun önünün açılmasını sağlıyor. Çünkü, Dario Argento bu filmin setinde Connelly'yi tanıyıp, ona korku filmi 'Phenomena' filminin başrolünü teslim ediyor. Ama o asıl çıkışını 'Bir Rüya İçin Ağıt'la (2000) yapıyor.

'Akıl Oyunları'nda John Nash'in güzel ve vefalı eşi rolüyle En İyi Yardımcı Oyuncu Oscar'ını kazanan Connelly, 'Hulk'ta yeşil devin vicdanına dokunan tek insandı. 'Sisler Evi'nde, bakışlarıyla yine seyirciyi tedirgin eden Connelly, 'Karanlık Su'da da rahat durmayacak.
(Radikal)
Yayın tarihi: 17.07.2005
373
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.