Magazin

Sahnelerin en küçük primadonnası

Sahnelerin en küçük primadonnası

Londra'da yaşayan yedi yaşındaki Perihan Gülen bale alanında gösterdiği başarıyla ödül üstüne ödül alıyor.

Babası Kıbrıslı Türk, annesi Yeni Zelandalı yedi yaşındaki Perihan Gülen, Britanya'nın başkenti Londra'da bale alanındaki başarılarıyla herkesi kendisine hayran bırakıyor. 'The Dance Studio' yöneticileri ona, özel yeteneğini en iyi biçimde değerlendirebilmek için özel eğitim veriyor.

Dört aydır Britanya'nın en önemli dans festivallerinde yarışma hakkı kazanan ve ilk olarak 29 Ocak 2005'te Londra'nın kuzeyindeki Welwyn Garden ile Hatfield festivallerinde birinciliği kazanan Perihan, daha sonra Luton ve Watford festivallerinde de birinci oldu. Birbirinden başarılı gösterilerinin ardından, iki yılda bir yapılan ve ülkenin en prestijli yarışmalarından Britanya Dans Şampiyonası'na katılmaya hakı kazandı. Katıldığı festivallerde, kendisinden büyük 50'den fazla dansçıyla yarışan ve tümünü geride bırakan Perihan, ilk kez Mart 2004'te girdiği dans sınavını da başarıyla geçti.

Özel eğitim alacak
Bu sayede Royal Academy of Dance'dan (Kraliyet Dans Akademisi) başarı belgesi almaya hak kazanan Perihan'ın, Kuzey Londra'daki Winchmore Hill bölgesinde devam ettiği The Dance Studio yöneticileri, küçük öğrencilerinin ayrıcalıklı yeteneğini en iyi biçimde değerlendirebilmek için kendisini özel eğitime tabi tuttuklarını açıkladı. Okul müdürü Loraine Graystone'un özel ilgisiyle eğitilen Perihan'ın gösterilerindeki koreografilerin de özel hazırlandığı belirtildi.

Ablası Aslıhan'ın da eğitim gördüğü dansokulunu çok seven Perihan Gülen, en çok annesi Christine, ve babası Kazım Gülen'le birlikte KKTC ve Türkiye'ye gitmekten mutluluk duyduğunu söylüyor. Kızlarının başarılarıyla gurur duyan anne ve babası da, The Dans Studio'da dansın yanı sıra solistlik de yapan diğer kızları 10 yaşındaki Aslıhan ile Perihan'ın gelecekte başarılı birer sanatçı olacaklarına inanıyor.
Yayın tarihi: 24.06.2005
355
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.