Magazin

Sahne aşkı için tahsilini yarım bıraktı

Sahne aşkı için tahsilini yarım bıraktı

Türk Pop Müziği’nin sevilen sanatçısı Burçin Taç, sahne aşkı için tahsilini yarım bıraktı.

Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü 2.sınıfta öğrenim görürken, tercihini sahneden yana kullanan Burçin Taç, masabaşı işin kendisine göre olmadığını geç fark ettiğini söyledi. 16 yaşındasahnelere “merhaba” diyen Burçin Taç, söylediği parçaları oryantal dansıylabütünleştiren sanatçılardan biri oldu. Yaşını 4 yaş büyütüp çocuk denecek yaştahayranlarının karşısına çıktı. 1’i remix 8 parçadan oluşan “24 Saat” adınıverdiği albümünün “Emanet” adlı parçasına klip çekti. Albümünün 300 bin TL’yi bulduğunubelirtti.

İstanbul’un gözde mekanlarından Şamata ve Ukala’da birdönem sahne alan sanatçı düzgün fiziğini ise yaptığı spora borçlu olduğunusöyledi. Her gün en az 30 dakika yürüdüğünü belirten Burçin Taç, “Güzel bir vücudasahip olmak spor yapmaktan geçiyor” dedi., Sahnede saçlarımla dans ederekparçalarımı seslendirdiğini belirten Burçin Taç, “Robot gibi parçalarınısöyleyen sanatçılardan da nefret ediyorum” diye konuştu. Semra İnanç, BilgeŞan, Sibel Kızılateş gibi hocalardan şan dersi aldığını belirten Burçin Taç, “Detoneolmayan ender sanatçılardan biriyim. Tüm hayır kurumlarının etkinliklerindeücretsiz sahne almak isterim. Bunu da zamanım yettiğince gerçekleştiriyorum”diye konuştu.

Yayın tarihi: 16.08.2012
526
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.