Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi"

"Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi"

Şanlıurfa'da, Valilik, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Harran Üniversitesi ve Mc Donald's'ın işbirliği ile başlatılan "Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı Projesi" kapsamında, 17 bin öğrenci göz taramasından geçirilecek.

Mc Donald's Halkla İlişkiler Müdürü Serap Gökçebay, A.A muhabirineyaptığı açıklamada, Mc Donald´s Çocuk Vakfı´nın, "Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı" projesine ilaç, sağlık malzemesi, muayene odasının oluşturulması ve hastanelere sevk edilen öğrencilerin masraflarının karşılanması şeklinde destek verdiğini söyledi.

Alınan malzemelerin, kullanımı sonrasında Harran Üniversitesi'ne bağışlanacağını ifade eden Gökçebay, 45 milyar lira tutarındaki desteğin artırılması için 23 Nisan´da, Türkiye genelindeki Mc Donald´srestoranlarından yiyenlerin, ödedikleri ücretin bir kısmı ile projeye destek vermiş olacağını belirtti. Projeye göre, göz hastalıkları tespit edip tedavisi sağlanarak, öğrencilerin eğitimde başarılarının artırılması amaçlandı.

Çalışmalar,10 ilköğretim okulunda dönem sonuna kadar sürdürülecek. Elde edilen çalışma sonuçları Harran Üniversitesi tarafından değerlendirilerek, kamuoyuna duyurulacak.
(AA)
353
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.