Magazin

SAG Ödülleri'nde Hangi Ünlü Ne Ödülü Aldı?

SAG Ödülleri'nde Hangi Ünlü Ne Ödülü Aldı?

SAG Ödülleri (Sinema Oyuncuları Derneği) sahiplerini buldu...

Güncellenme tarihi:

Adaylarının neredeyse tamamının beyaz olması sebebiyle pek çok oyuncudan eleştiri alan Oscar Ödül Töreni öncesinde SAG Ödülleri sahiplerini buldu.
Bu sene 22'incisi düzenlenen Sinema Oyuncuları Derneği Ödül Töreni (SAG)'da bu sene 'çok kültürlülük' damga vurdu. 27 Şubat'ta gerçekleşecek Oscar töreninde siyahi aktör ve aktristlerin adaylık kazanmaması pek çok kişi tarafından eleştirilirken, SAG'da bunun tam tersi vardı. Zira 30 Ocak'ta gerçekleşen törende dört siyahi oyuncu SAG ödülünü koltuğunun altına aldı: Idris Elba, Viola Davis, Uzo Aduba ve Queen Latifah.

Idris ElbaOscar adaylığı alamadığı için pek çok eleştirmenin hayalkırıklığı yaşadığı aktör Idris Elba, 'Beasts of No Nation' filmindeki performansıyla 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülüne sahip oldu.

Queen Latifah (solda) ve Viola Davis
SAG Ödülleri'nde yılın filmi ise, konusuyla dikkat çeken 'Spotlight' oldu. 'Spotlight'ta ABD'nin Boston eyaletinde 30 yıl süren tacizci rahipler skandalını ortaya çıkaran gazeteciler anlatılıyor.

OSCAR'A BİR ADIM DAHA YAKLAŞTI

Oscar alıp alamayacağı tartışmaları süren Leonardo DiCaprio ise, 'The Revenant (Diriliş)'teki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alarak Oscar'a bir adım daha yaklaştı. DiCaprio bu yıl Altın Küre Ödülleri'nde de En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kucaklamıştı. (Leonardo DiCaprio ve yönetmen Alejandro González Iñárritu)

Brie Larson
Hem Altın Küre hem de Eleştirmenlerin Seçimi Ödül Töreni'nden En İyi Kadın Oyuncu katerorisinde ödülleri toplayan ve bu sene Oscar'ın favorilerinden gösterilen Brie Larson da 'Room (Gizli Dünya)'daki performansıyla SAG Ödülü'nün de sahibi oldu.

İŞTE ÖDÜL ALANLAR

En İyi Film: Spotlight
En iyi Kadın Oyuncu-Film:
Brie Larson (Room)
En İyi Erkek Oyuncu-Film:
Leonardo DiCaprio (The Revenant)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu- Film:
Idris Elba (The Beast of No Nation)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu- Film:
Alicia Vikander (Danish Girl)
En iyi Dizi:
Downton Abbey
En iyi Komedi Dizisi:
Orange is the New Black
En İyi Kadın Oyuncu- Drama, Dizi:
Viola Davis (How to Get Away With Murder)
En İyi Erkek Oyuncu- Drama, Dizi:
Kevin Spacey (House of Cards)
En İyi Kadın Oyuncu- Mini film:
Queen Latifah (Bessie)
En İyi Erkek Oyuncu- Dizi, Komedi:
Jeffrey Tambor (Transparent)
En İyi Kadın Oyuncu- Dizi, Komedi:
Uzo Aduba (Orange is the New Black)

Yayın tarihi: 03.02.2016
1058
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.