Magazin

Sadri Alışık ödülleri dağıtıldı

Sadri Alışık ödülleri dağıtıldı

10'uncu Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri törenle sahiplerine verildi.

İstanbul Akatlar'daki Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve sunuculuğunu Sadri Alışık'ın oğlu Kerem Alışık, Halit Kıvanç ve Gamze Özçelik'in üstlendiği gecede, Sadri Alışık'ın oynadığı filmlerden bölümler gösterildi.

Avşar ve Şen'e ödül
Daha sonra geçilen ödül töreninde, Sinema Dalı'nda En İyi Oyuncu ödülüne 'Kalbin Zamanı' filmindeki rolüyle Hülya Avşar'ın değer görüldüğü açıklandı. En İyi Erkek Oyuncu ödülü 'Gönül Yarası' filmindeki rolüyle Şener Şen'e sunuldu.

Sinema jüri özel ödülü Fikret Hakan'a
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü 'Mustafa Hakkında Her Şey' filmindeki rolüyle Şerif Sezer, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü ise 'Gönül Yarası' filmindeki rolüyle Güven Kıraç kazandı. Bu dalda Jüri Özel Ödülü de Fikret Hakan'a verildi.

Tiyatro ödülleri
Tiyatro Dalı'nda En İyi Kadın Oyuncu ödülüne Akbank Kültür Merkezi Genç Kuşak Tiyatrosu'nca sahnelenen 'Aşk Delisi' oyunundaki rolüyle Esra Bezen Bilgin değer görüldü. En İyi Erkek Oyuncu ödülü de Tiyatro Odası'nca sahnelenen 'Çin Kahvesi' oyunundaki performansı nedeniyle Can Başak'a sunuldu. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü, Oyun Atölyesi'nce sahnelenen 'Othello' oyunundaki rolüyle Esra Kızıldoğan Uygur'a, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü de Şehir Tiyatroları'nca sahneye konulan 'Çalıkuşu' oyunundaki rolüyle Bilge Zobu'ya verildi.

Komedi ve Müzikalde En İyi Kadın Oyuncu ödülü Şehir Tiyatroları'nca sahnelenen 'Hadi Öldürsene Canikom' oyunundaki rolleriyle Hale Akınlı ve Celile Toyon'a, bu daldaki En İyi Erkek Oyuncu ödülü ise Tiyatro İstanbul tarafından sahnelenen 'İkinin Biri' oyunundaki rolüyle Volkan Severcan'a layık görüldü. Komedi ve Müzikalde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü Şehir Tiyatroları'nca sahnelenen 'Kim Kimi Kimle' oyunuyla Hikmet Körmükçü'ye, bu daldaki En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü de 'İkinin Biri' oyunundaki performansıyla Ali Sunal'a verildi.

Cem Yılmaz'a özel ödül
Gecede, Cem Yılmaz'a 'Gora' filminde canlandırdığı rollerle Genel Sigorta Özel Ödülü verilirken, Sadri Alışık Tiyatrosu Onur Ödülü de Toron Karacaoğlu'na sunuldu. Neco, Yavuz Bingöl, Burhan Öcal, Mehveş Emeç, İstanbul Gelişim Orkestrası ve Nükhet Duru'nun da çeşitli eserler seslendirdiği geceye Sadri Alışık'ın eşi Çolpan İlhan ile tiyatro ve sinema dünyasından çok sayıda ünlü katıldı.
Yayın tarihi: 12.04.2005
456
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.