Magazin

Sabun reklamlarına 96 yaşında bir model

Sabun reklamlarına 96 yaşında bir model

Dove, ilginç bir konseptle müşteri kitlesinin karşısına çıktı. İngiltere'de firmanın yeni ürününün tanıtımını 96 yaşındaki bir manken yapacak.

Reklamlarında genç ve güzel kadınları önplana çıkaran şirketlerden farklı bir görüntü çizmek isteyen Dove firması, ilginç bir konseptle müşteri kitlesinin karşısına çıktı. Firma, son reklam filmi için 96 yaşında bir kadını tercih etti. Londralı Irene Sinclair'in fotoğrafları tüm dünyadaki panolarda yerini alacak.

'Biz ölmedik' mesajı
Dove'un yeni yıldızı Sinclair, genç kalmasının sırrını şu sözlerle özetliyor: 'Her gün bir bardak İspanyol şarabı içerim ve günde en az 8 saat uyumaya özen gösteririm. Bu kampanyaya yaşlı insanların hala çok şey yapabileceğini göstermek için katıldım. Hayatımda hiç güzel olmadım ama şimdi kendimi güzel hissediyorum.'

'Aykırı' yıldızlar
Güzellik sabunu, şampuan, krem gibi ürünler sunan Dove, çarpıcı olmak için aynı zamanda kilolu, kır saçlı, siyah tenli, göğüsleri küçük reklam yıldızlarını da önplana çıkardı. Sinclair dışında beş modelin daha kullanıldığı reklamlarda 45 yaşındaki gri saçlı Merlin Glozier de büyük ilgi topladı. İngiliz The Sun gazetesine konuşan firmanın sözcüsü, 'Biz bu reklamlarla, bugünün kısıtlı ve tek boyutlu güzellik kavramına meydan okumak istiyoruz' dedi.
Yayın tarihi: 05.01.2005
483
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.