Magazin

Saba'yı ağlatan adam

Saba'yı ağlatan adam

Türkiye'de kahkaha denince akıllara gelen tek isim vardı; Güzide Kasacı. O yüzden de adı 'bayan kahkaha'ya çıkmıştı...

Ali Eyüboğlu / Milliyet

Kasacı, bu lakabı 40 yılda bir çıktığı televizyon programlarında attığı kahkahalarla almıştı. Saba Tümer, Kasacı'nın pabucunu çoktan rafa kaldırdı. Tümer, haftada beş gece ekranda olmanın avantajını kullanıp, Kasacı'ya fark attı ve 'Ekranların Güzide Kasacı'sı' unvanını kaptı.
"Ağlamakla gülmek kardeştir" derler. Peki siz hiç Saba Tümer'i ağlarken gördünüz mü? Ben görmedim. Allah ağlatmasın ama 'bayan kahkaha'nın en son ne zaman ağladığını merak ettim ve Cine 5'teki 'Senin Hikayen'e konuk ettiğim Tümer'e bu soruyu yönelttim. Tümer, soruyu, "Geçenlerde bir şey aklıma geldi ve durup dururken ağladım" diyerek geçiştirdi. Çekimden sonra Tümer ve menajeri Stelyo Pipis'le birlikte yemeğe gittik. Laf lafı açtı ve konu Tümer'i en son kimin ağlattığına geldi.
Tümer, kendisini en son ağlatanın, yaşadığı son aşk olduğunu söyledi.

Gönül yarası
Peki bu nasıl bir aşktı? Tümer'in, sevgilisine nasıl bir sürpriz yaptığını anlatınca, bunun nasıl bir aşk olduğunu daha iyi anlayacaksınız:
Tümer'le sevgilisi bir konu yüzünden tartışır. Haksızlığa uğradığını düşünen sevgili, bu olaydan sonra Tümer'e küser.

Sevgilisi çekip gidince kabahatin kendinde olduğuna karar veren Tümer, aşık olduğu adamla barışmanın yollarını arar. Sevgilisinin arkadaşlarıyla tatile gittiğini öğrenir, kendisini affettirebilmek için bin bir türlü plan yapar ve sonunda birini hayata geçirir. Tümer, sevgilisini İstanbul'a getirecek uçağın saatini öğrenir ve ardından hosteslerden biriyle temasa geçer. Derdini anlatır ve ondan barışa gidecek yolu hazırlamasını ister. Hostes, birbirini seven iki insanın barışmasına vesile olmak için elinden geleni ardına koymaz. Uçak, Türk hava sahasına girdiği anda hostes Tümer'in sevgilisinin yanına gider ve bir şampanya eşliğinde eline şu notu iletir: "Seni özledim... Saba"

Düşünebiliyor musunuz?
Dargın olduğunuz sevgilinizden bilmem kaç bin feet yukarıdasınız, ama o yine de ulaşıyor size. Ve bir notla şampanya iliştiriyor elinize, barış çubuğu niyetine. Fakat, yaptığı bu jestten sonra sevgilisinin havaalanında boynuna atlamasını bekleyen Saba Tümer, hayal kırıklığı yaşar.


Sürpriz boşa gitmiş!
Saba Tümer'in havaalanında beklediği sevgilisi, onu görmeden geçip gider. Tümer, hemen hostesi bulur ve sürprizi yapıp yapmadığını sorar. Hostes ağlamaklıdır. Tümer'e uçakta yaşadıklarını şöyle anlatır:
"Saba Hanım, tarif ettiğiniz insanın o kişi olduğuna emin misiniz? Dediğinizi aynen yaptım. Ondan teşekkür beklerken, bir dövmediği kaldı beni. 'Niye uyandırdınız beni? Şikayet edeceğim sizi?' diye fırçaladı."

Adamın uçaktaki sürprize bu denli reaksiyon göstermesinin sebebine gelince; Saba Tümer'in böyle bir sürpriz yapacağını aklının ucundan dahi geçirmeyen sevgilisi, uçaktaki arkadaşlarının hostesi kafaya alıp, böyle bir oyun hazırladıklarını düşünmüş. Bu hoş sürpriz bir işe yaramamış ama taraflar sonra barışmış. Ancak gel gör ki, bu aşk, daha doğrusu ilişki zamanla bitmiş. Bitenin 'aşk' değil de 'ilişki' olduğunu vurgulamamın sebebi şu: Saba Tümer, bu adama hâlâ aşık, hem de deliler gibi! Tümer'i durup dururken ağlatan şey de bu. Kahkahalarıyla her gece ekranları şenlendiren Saba Tümer, gönlünde işte böyle bir aşk yarası taşıyor. Sevgilisiyle yaşadığı aşk ve güzel günler aklına geldikçe de Tümer'in yarası kanıyor, kahkahaların yerini gözyaşı alıyor. İnanması zor, ama öyle!

'KUTSAL DAMACANA 2' 'EJDER KAPANI'NI ÇARPTI!
Cuma günü vizyona giren iki filmin, ilk üç günde ne kadar izleneceğini merak ediyordum. Şafak Sezer'le Mustafa Üstündağ'ın oynadığı 'Kutsal Damacana 2 - İtmen' 201 kopya ile gösterimde. Kenan İmirzalıoğlu ve Uğur Yücel'in 'Ejder Kapanı' ise 226 kopya ile 407 salonda vizyonda.
'Ejder Kapanı'nı ilk üç günde 200 bin 682 kişi izledi. 'Kutsal Damacana 2'yi ise 233 bin 224 kişi. Sezer'le Üstündağ'ın filminin, daha az sinemada oynamasına rağmen, Kenan İmirzalıoğlu, Uğur Yücel, Nejat İşler, Ceyda Düvenci ve Berrak Tüzünataç'ın rol aldığı filme fark atmış olması ilginç!

Sezer'in bu son filmi, 'Kutsal Damacana'nın ilkine de ciddi fark attı. İlk filmi üç günde 157 bin 443 kişi izlemişti, serinin ikincisini ise aynı sürede 233 bin 224 kişi seyretti. Hem de 'Ejder Kapanı' gibi iddialı bir proje karşısında.

Üstelik medyada 'Ejder Kapanı' fırtınası eserken ve 'Kutsal Damacana 2 - İtmen'e kimse yüz vermezken!

Yayın tarihi: 27.01.2010
511
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.