Magazin

Saatte 2.5 ton çamaşır yıkıyor

Saatte 2.5 ton çamaşır yıkıyor

Hanımeli Çamaşır Fabrikası, 'Margherita' adı verilen dünyanın en büyük çamaşır makinesini Almanya'dan satın alıp Antalya'ya getirdi.

Yaklaşık 10 gündür yollarda olan 12 ton ağırlığında, 17 metre uzunluğundaki 'Transferön' marka çamaşır makinesini Altınova Mahallesi'ndeki fabrikaya sokabilmek için, dar yollarda büyük çaba harcandı. Bahçe duvarları yıkıldı, tel örgüler kaldırıldı, refüj betonları kırıldı.

Müşteri memnuniyetini artırmak için 700 bin euro tutarındaki makineyi gözlerini kırpmadan aldıklarını belirten işletme müdürü Ertuğrul Ersü şu bilgileri verdi: "Bu bir saatte 2.5 ton çamaşır yıkayıp hazırlayacak kapasitede bir makinedir. Otelde bir müşterinin ortalama iki kilo çamaşır kirlettiğini hesaplarsak, 1200 yataklı bir otelin işini 1 saatte bitirip teslim edebileceğiz. Bu yatırım sadece kendi işimize değil, Türk turizmine de bir yatırımdır".
(Radikal)
Yayın tarihi: 28.06.2004
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.