Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Rüzgarla dans ettiler

Rüzgarla dans ettiler

Vakko Odyssee Cannes-İstanbul yarışına katılan 23 yelkenli dün Ahırkapı açıklarında bir mücadele daha verdi. TEB takımının ipi göğüslediği etapta Milliyet 5'inci oldu.

"Vakko Sailing Cup'06 Bosphorus" bünyesinde gerçekleştirilen Vakko Odyssee Cannes-İstanbul yarışının devam ayağı nefesleri kesti. TEB takımının ipi göğüslediği etapta yelkenliler, tarihi yarımada önünden geçerken muhteşem bir görüntü oluşturdu.

Ataköy Marina'dan dün saat 13.00'te başlayan etapta, önceki günkü final etabına kötü hava şartları yüzünden yetişemeyen 23 yarış yelkenlisi mücadele etti. Yelkenliler, tarihi yarımada açıklarından ilerleyerek Kınalıada önünden geri döndüler. Dönüşte Fenerbahçe ve Ahırkapı açıklarını takip eden yelkenlilerden TEB takımı etabı birinci sırada tamamladı. TEB takımından Erwan Tabarly ile Romain Attanasıo'nun galibiyet sevinci ise görülmeye değerdi.

Milliyet 5'inci oldu
Yarışmada Bel-Karper ekibinden Kito De Pavant ve Alberto Spına ikinci, Barbarossa - Tabuu ekibinden Cezmi Cankar ve Selim Kakış üçüncü, Docteur Valnet ekibinden Laurent Pellecuer ve Andre Radıer dördüncü, Lionel Pean ve Arif Gürdenli ikilisinden oluşan Milliyet ekibi de beşinci oldu.

Yarışmada ayrıca, Siemens ekibinden Marc Thıercelın ve Eric Drouglazet altıncı, Mondial Assistance ekibinden Didier ve Philippe Bouillard yedinci, Sabah gazetesi ekibinden Orhan Gorbon ve Rodolphe Jacq sekizinci, Gedimat ekibinden Armel Tripon ve Thierry Chabagny dokuzuncu, Connivence ekibinden Jacques Einhorn ve Christophe Lebas ise onuncu oldu.

Çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu yarışta en güzel görüntüleri elde edebilmek için birbirleriyle mücadele etti. Bir grup yabancı basın mensubu Lüfer 6 teknesinden yarışı takip ederken, bir grup gazeteci de Cem Hakko'ya ait tekneyle yarışı izledi.

Deniz yorgunluğu galada atıldı
"Vakko Odeyssee Cannes-İstanbul 2006" ve "Vakko Sailing Cup'06 Bosphorus"a katılanlar için önceki gece Ataköy Marina'da renkli bir gala gecesi düzenlendi. Gecede dereceye giren yelkenlilere ödülleri verildi.

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko'nun ev sahipliği yaptığı galaya Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile eşi Ahsen Unakıtan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Uluslararası İşbirliği Geliştirme Genel Müdürü Philpe Etienne, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu katıldı.

Konuşmaların ardından "Olivers Water Show" adlı ekip yaptıkları gösteriyle izleyicilerin nefesini kesti. Gecede Vakko Sailing Cup'06 Bosphorus'a katılan 124 tekneden 992 yarışmacıya da ödülleri verildi. Milliyet'in teknesini kullanarak yarışta 13. olan Arif Gürdenli'de gecede yarışın yorgunluğunu attı.
(Milliyet)
322
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.