Magazin

Ruslardan SARS'a votkalı çözüm

Ruslardan SARS'a votkalı çözüm

Rus bilimadamları, SARS'tan korunmanın yolunun her gün 10 santilitre (cl) votka içmekten geçtiğini iddia ediyor. Moskova'daki Medical Academy uzmanlarına göre SARS biraz "abartılıyor".

Mikrobiyoloji ve bağışıklık bölümü uzmanı Anatoli Vorobijev, günde alınacak 10 cl votkanın SARS'tan korunmak için yeterli olacağını öne sürdü. Vorobijev, "atipik zatürree" olarak adlandırılan hastalığın özel bir niteliği olmadığını, normal zatürreeden ölen insan sayısının SARS'tan ölenlerle neredeyse aynı olduğunu belirtti. Moskova'daki Virüs Araştırmaları Enstitüsü'nün müdürü Vitali Sverjov da SARS'ın teşhisinde kullanılan moleküler metodu güvenilir bulmadığını ve hatalara açık olduğunu belirtti. Rusya'da 25 kişi SARS şüphesiyle hastanede tutuluyor.

Hastane yıkanıyor
SARS korkusu nedeniyle Tayvan'daki Ho Ping Hastanesi'nin yalnız içi değil, dışı da dezenfektan maddelerle yıkanıyor. Bu arada Dünya Sağlık Örgütü, SARS hastalığının Çin'in 3 milyonluk ordusu içinde de yayılmaya başladığını açıkladı.
Yayın tarihi: 15.05.2003
328
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.