Magazin

Rus güzelden ülkesi hakkında şok sözler

Rus güzelden ülkesi hakkında şok sözler

Rusya’yı favori gösterildiği Miss Earth 2012 yarışmasında temsil eden Natalia Pereverzeva, ülkesi hakkında söyledikleriyle tüm dikkatleri üzerine çekti.

Daily Mail’de geniş yer bulan haberde, 24 yaşındaki güzel, Radio Free Europe’a verdiği bir röportajda “benim ülkem bir dilenci” sözlerini sarf etti.

Canlı yayında Rusya’yı anlatmaya başlayan Pereverzeva, ilk önce ülkesi hakkında övgü dolu cümleler kurarken, daha sonra tutumunu sertleştirdi ve şunları söyledi:

“Benim ülkem parlak ve sıcak. Benim ülkem adeta büyük gözlü ve komik boynuzlu, verimli süt veren bir inek. Benim aynı zamanda zavallı, uzun yıllar acı çekmiş; açgözlü, yalancı ve inanmayan insanlar tarafından parçalara ayrılmış ülkem. Benim Rusyam, birkaç 'seçilmiş' insanın üzerinden zenginliğini götürdüğü büyük bir atardamar. Benim dilenci ülkem. Benim yaşlı ve yetimlere yardım edemeyen, bu yüzden batan bir gemi olan ülkem. Mühendisler, doktorlar ve öğretmenlerin yaşayacak şartlarda olmadığı için uzaklara gittiği ülkem”

Pereverzeva’nın bu sözleri Rusya’da da tartışma yarattı.

Yayın tarihi: 20.11.2012
867
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.