Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Rumlar evlenme şampiyonu

Rumlar evlenme şampiyonu

Kıbrıs Rum kesiminde yayımlanan Alithia gazetesi, AB`ye aday ülkeler arasında Güney Kıbrıs`ın evlenmede birinci sırada bulunduğunu bildirdi. AB`ye aday ülkeler arasında uzun yaşam sıralamasında da Güney Kıbrıs`ın birinci sırada olduğunu yazan gazete, kadınların ortalama ömrünün 80.4 erkeklerinse 75.3 olduğunu bildirdi.

Alithia, "AB istatistik biriminin verilerine" dayanarak verdiği haberde ayrıca her bin kişiden yüzde 1.8`inin boşandığını, her kadına iki çocuk düştüğünü, 2000 yılında evlilik dışı doğan çocukların oranının ise yüzde 2.3 olduğunu kaydetti.

AB`ye aday ülkeler arasında uzun yaşam sıralamasında da Güney Kıbrıs`ın birinci sırada olduğunu yazan gazete, kadınların ortalama ömrünün 80.4 erkeklerinse 75.3 olduğunu bildirdi. Habere göre, 2001 yılında AB`ye aday ülkelerin nüfusu azalırken, Güney Kıbrıs`ın nüfusu yüzde 0.8 oranında arttı. Güney Kıbrıs`ın nüfusu 2000 yılında 759 bin olarak belirlenirken, 2001 yılında bu rakam 765 bin 500`e ulaştı.
389
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.