Magazin

Ruj demode, cep ve chat moda

Ruj demode, cep ve chat moda

Teknoloji yeni çapkınlık yolları üretti, kadınlar boş durmadı. Kadınlar artık kocalarının aldatıp aldatmadığını yakalarındaki ruj izi veya yabancı parfüm kokusundan değil, cep telefonu ve chat kayıtlarından anlıyor.

Bilgisayar ve internet yeni çapkınlık yollarını aralarken aldatılan kadınlar da yeni mücadele yöntemleri geliştirdi. Artık kadınlar, kocalarının yakalarında ruj izi ve yabancı parfüm kokusu aramak yerine eşlerinin chat ve cep telefonu kayıtlarını izlemeye aldı.

Psikolog Alanur Özalp, kadınların artık eşlerinin yakalarında ruj izi veya yabancı parfüm kokusu aramak yerine cep telefonu ve bilgisayarda chat kayıtlarına baktıklarını bildirdi.

Özalp, "Pek çok hanım, eşlerinin cep telefonu kayıtlarına bakarak, onların yaptığı çapkınlıkları şuçüstü yakalayabilmektedir" diyerek, zaman zaman da bilgisayarda chat yaparken kimlerle görüştüklerini tespit edip, karşı taraftaki kişiyi bulup, çapkınlığı durdurabildiklerini söyledi.

Son günlerde bu tip öykülerde artma olduğunu kaydeden Alanur Özalp, çapkınlık teknolojisinde farklı bir boyutun ortaya çıktığına işaret etti.

Chat odalarında suçüstü

Özalp, şöyle devam etti:

"Kadın kendi kocasını farklı isimle bilgisayardan bularak ona randevu verip, buluşma yerinde kocası ile karşı karşıya geldiğinde boşanmaya gidebilmektedir.

Özellikle cep telefonu kayıtları bu konuda çapkınları zor durumda bırakabilmektedir. Bu tür bilgiler son günlerdeki boşanma davalarında delil olarak gösterilip kullanılmaktadır.

Cep telefonu ve bilgisayarın hayatımızdaki yararlarının yanında bu özelliği, kadınlar açısından baktığımızda yararlı, erkekler açısından baktığımızda zararlı olabilmektedir."

Erkekler chatte, kadınlar çıldırıyor

Psikologlara gelen çiftlerin, özelllikle eşlerinin bilgisayarda uzun süre kalmalarından şikayetçi olduklarını vurgulayan Özalp, bilgisayar iletişimin aile içinde tartışmalara, sorunlara yolaçabildiğini vurguladı.

Özalp, "Özellikle son günlerde ekonomik kriz sonucu evde uzun süre vakit geçirmek zorunda kalan erkekler daha çok chat odalarına girerek, zaman zaman kendilerini farklı biçimde tanıtarak, aile ilişkilerini tehlikeye atıyor. Evli olan bir bey, kendisini bekar olarak gösterildiği gibi, boşanmak üzere, mahkemede veya eşiyle hiç anlaşamadığını söylemesine rağmen gerçekte böyle bir olayın olmadığını izleyebilmekteyiz" diye konuştu.

Teknolojinin insanların işini kolaylaştırmakla birlikte bazen de zorlaştırtığını dile getiren Özalp, bilgisayarı daha kontröllü kullanabilmek konusunda çiftlerin birbirine yardımcı olmalarını istedi.

Akıllı erkekler ne yapar?

-Kontörlü ikinci bir cep telefonu alır ama asla eve götürmez.

-Mesajlarını iş yerinden atar.

-İkinci telefonu yoksa telefonuna karısının tanımadığı isimleri kaydetmek gibi bir hatayı katiyyen yapmaz.

-Karısı evdeyken asla ve asla chate girmez.

-Yine de dayanamayıp chate girerse çıkarken kayıtları mutlaka siler.

-Cep telefonundan uzun ve sık görüşmeler yapmaz, şüphe çekebilir!

-Önemli şifrelerini(e-mail, cep telefonu, ıcq numarası) karısının ele geçirmesine izin vermez, ola ki ele geçerse arşivinde hiçbir bilgi bulundurmaz.
Yayın tarihi: 21.04.2002
538
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.