Magazin

RTÜK bu klibi çok seksi buldu

RTÜK bu klibi çok seksi buldu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), ünlü yıldız Justin Timberlake ile Ciara'nın "Love Sex Magic" adlı parçalarına ait klibin Numberone TV'deki yayınını yasaklatması şaşkınlık yarattı.

Güncellenme tarihi:
RTÜK, yasağın gerekçesini şu sözlerle ifade etti: "Parçanın sözlerindeki seks ve şehvet içeriğinin, klipteki cinsellik içeren kıyafetler, dans ve mizansenle desteklendiği tespit edilmiştir. Gündüz kuşaklarında her gün muhtelif zamanlarda yayımlanan söz konusu klibin çocukların ve gençlerin gelişimine ve genel ahlaka aykırı olduğu düşünülmektedir." Numberone TV'nin sahibi Ali Karacan yasağı "Bu zamanda ayıp bir şey" şeklinde nitelendirdi ve şunları kaydetti: "Bu çağdışı bir uygulama. 'Love Sex Magic' adlı şarkının klibi dünyanın her yerinde oynuyor. Bu tür kararlarla dünyaya rezil oluyoruz. Justin Timberlake dünyadaki en önemli erkek şarkıcı. Plak şirketi zaten çizgiyi aşan bir klip çekerek risk alır mı? Dünyanın her ülkesinde oynayacak standartta bir klip çekme konusunda plak şirketleri her zaman hassas davranır." (Milliyet)
Yayın tarihi: 05.09.2009
446
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.