Magazin

Ronaldinho nafaka ödeyecek

Ronaldinho nafaka ödeyecek

İspanya'nın Barcelona takımında oynayan Brezilyalı ünlü futbolcu Ronaldinho, bir dansçıdan olan çocuğu için her ay 9 bin 350 dolar nafaka ödeyecek.

Brezilya'da yayımlanan Estado de Sao Paulo Gazetesi'nin haberine göre, Rio de Janeiro Kenti'nde görülen davaya bakan yargıç Antonio Duarte, Ronaldinho'nun, 2 yaşındaki oğlunun annesi, dansçı Janaina Nattielle Viana Mendes'e her ay 9 bin 350 dolar (yaklaşık 13 bin 600 YTL) nafaka ödemesine karar verdi.

Hakim Duarte, sözkonusu tutarın geçici olduğunu, nihai nafaka rakamının Ronaldinho'nun serveti tespit edildikten sonra belirleneceğini söyledi.

Haberde, Brezilya mahkemelerinin genelikle babanın gelirinin yüzde 15-40'ının çocuğa verilmesini kararlaştırdığı belirtilerek, her ay 6 milyon dolar kazandığı sanılan Ronaldinho'nun 2.4 milyon dolar nafaka ödemek zorunda kalabileceği dile getirildi. "Dünyada Yılın Futbolcusu" seçilen Ronaldinho'nun nafaka davasında ikinci duruşma aralık ayında yapılacak.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 09.11.2006
545
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.