Magazin

Roma'da tarikat düğünü

Roma'da tarikat düğünü

Hollywood usulü suskunluk yemini Aktör Tom Cruise ile nişanlısı Katie Holmes, bugün İtalya'nın Bracciano kasabasındaki tarihi bir şatoda Scientology Tarikatı usullerine uygun bir törenle evleniyor.

Düğüne katılan Hollywood ünlüleri suskunluk sözleşmesi imzalıyor. Bozan 1 milyon $ ödeyecek.

BÜYÜK Scientology düğünü bugün İtalya'nın başkenti Roma yakınlarındaki göl kasabası Bracciano'daki tarihi şatoda. Tarikatın en ünlü üyesi Tom Cruise ile kızı Suri'nin annesi Katie Holmes'in Odeslachi Şatosu'nda Scientology geleneklerine göre yapılacak düğünü için Hollywood'un ünlüleri Roma'ya akın etti.

Dış dekorunu dizayn eden ünlü modacı Giorgio Armani'nin önerisi üzerine düğün için seçilen şato çevresinde sıkı güvenlik önlemleri alınırken, içindeki müze de düğün süresince halkın ziyaretine kapatıldı. Düğünün TV yayın hakları 1.5 milyon Euro'ya, adı açıklanmayan bir kanala satıldı, ancak kameralara pek fazla bir şey göstermeyecekler. Misafirler düğünle ilgili hiçbir şey anlatmayacaklarına dair kontrat imzalayacaklar. Bu sözü bozarlarsa 1 milyon dolar ceza ödeyecekler. Düğünün, şatoyu 1.5 milyon Euro'ya belediyeden kiralayan Tom Cruise'a 5.5 milyon Euro'ya mal olacağı sanılıyor.
Yayın tarihi: 18.11.2006
871
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.