Magazin

Rolling Stones bereketi

Rolling Stones bereketi

Dünyanın dört bir yanında verdiği 110 konserde yaklaşık 3.5 milyon hayranıyla buluşan Rolling Stones'un son turnesi, elde ettiği 437 milyon dolarla müzik tarihinin en kazançlı konser dizisi oldu

Rock topluluğu Rolling Stones'un Ağustos 2005'te başladığı dünya turnesi "A Bigger Band", müzik tarihinin en fazla kazanç getiren turnesi oldu. Amerikan Billboard müzik dergisine göre, Rolling Stones, dünya çapında verdiği 110 konserde toplam 437 milyon dolar gelir elde etti.

Grubun yaklaşık 3.5 milyon hayranıyla buluştuğu turneyle elde ettiği rekorun önceki sahibi 377 milyon dolarla U2 grubuna aitti. Rolling Stones'un dünya turnesi, gitarist Keith Richards'ın ağaçtan düşmesi, solist Mick Jagger'ın larenjite yakalanması gibi nedenlerle oluşan gecikme ve iptallere rağmen, bir zafer sayılıyor.

Rolling Stones'un solisti Jagger (63), hasta olan ve daha sonra ölen babasını görmek için de bu ay başında turneye ara vererek İngiltere'ye dönmüştü. Rekor, topluluğun şubat ayında Brezilya'nın Rio de Janerio kentindeki Copacabana Plajı'nda 2 milyon kişiye verdiği bedava konserin rakamlarını kapsamıyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 27.11.2006
382
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.