Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Reytingi en yüksek dizi

Reytingi en yüksek dizi

1997'nin Ağustosu'nda, 4 yıllık flörtün ardından Paris'te kıyılan nikahla perde dediler.

Çiftin eski günleri sağda

Zaman zaman şikayet ediyor gibi görünseler de, bu aşkı tribünlere oynamaktan, birbirleriyle telefon yerine medya aracılığıyla konuşmaktan sanki üstü kapalı bir zevk alıyorlardı. 70 milyonluk meraklı bir aileye gelin&damat olmanın elbette zor yanları vardı. Nasıl horladıklarından, çocukları Zehra'ya, en özel meseleleri dahil ateşe atılan odunlar hiç eksik edilmedi. Boşandıktan sonra bile! 09.09.2005'te tek celsede ayrıldılar.

Evlilikleri biteli neredeyse 6 ay oldu ama yeni karakterler, yeni bebekler, yeni simalarla hálá bis üstüne bis yapıyorlar. Ajans Press'in verilerine göre Hülya Avşar 2006'da en yakın rakibi Sezen Aksu'dan 450 kez daha fazla haber oldu. 1 Ocak-15 Mart 2006 arasındaki performansı, 1401. 2004'te 4683 kez haber olan Avşar kızı, boşandığı 2005 yılında bu sayıyı 5345'e çıkardı. Yani 2005'te ortalama olarak her gün 14.6 haberi yayımlandı.

Boşanmayla gelen artış, yıllık yüzde 14. Boşandıktan sonra, son 6 ay içinde en yüksek reytingi aldığı ay ise Ocak. "Kaya ile aynı yatakta yatarız" beyanatını verdiği ay. Hürriyet arşivinden Hülya Avşar-Kaya Çilingiroğlu birlikteliğinin kronolojisini çıkardık. Hülya ile Kaya dizisi, zirveye çıkmış, aşkı için çırpınan, en star, en güzel annenin hikayesi olabilir ama yakın tarihin en başarılı reyting mühendisliğinin hakkı teslim edilerek. O becerikli mühendisler kim mi, işte orada rivayet muhtelif!

BOŞANMADAN ÖNCE Kaya KAÇAMAKLARINA HÜLYA YORUMLARI
BARMAİD MATİLDA VAKASI
Kaya'ya güvenim var, eğer bir şey duyarsam silerim. (10.09.1998)

5 GÜN SONRA: Aldatmayan erkek yok, yeter ki hastalık kapmasın.

BİR HAFTA SONRA: Aldatılmak kadınların kaderi, kızımı düşünmek zorundayım.

2 AY SONRA: Hayatımdaki erkek çıkarsa yeni biri girer, neden korkutsun?

ÖZLEM YILDIZ VAKASI
Ben yokken dışarı çıkıyormuş, Kaya'yı hipnozla eve bağlayacağım. (03.03.2000)

BİRİCİK SUDEN VAKASI
Böyle bir şeye inanmıyorum, mesele bizim iç sorunumuz. (02.08.2000)

6 GÜN SONRA: Kaya'nın aşık olması gerek, tek gecelik ilişki sevmez.

AYŞE HATUN ÖNAL VAKASI
Ayrılık kararı aldım, gazetede çıkan olayla ilgisi yok. (06.07.2001)

ERTESİ GÜN: Kaya'ya bir şans daha veriyorum umarım iyi kullanır.

ERTESİ GÜN: Herkes herkesle aynı uçakta gidebilir. Bu aldatma değil.

8 GÜN SONRA: Zehra bizim her şeyimiz. Ona artık kardeş lazım.

BODRUM'DAKİ VAKASI
Hissettirmeden yapıyordur. Hissetmediğim sürece yolu açık olsun. (31.10.2002)

10 GÜN SONRA: Boşanıyoruz, nedeni sıcak bir olay değil, birikim.

ERTESİ GÜN: Barıştık, her şey yolunda. Artık konuşmama kararı aldım. 15 GÜN SONRA: Bizi ancak yeni bir aşk ayırır. Ayrılırsam ikinci çocuk isterim.

REYHAN GÖKDENİZ VAKASI
Bugüne kadar söylenenlere inanmadım. Ama artık apaçık ortada. (27.11.2002)

İKİ GÜN SONRA: Her erkek bu tuzağa düşebilir. Kaya'nın utanç duymasına gerek yok.

FERAYE TANYOLAÇ VAKASI
Olay abartılıyor. Ne var bunda arkadaşı ile yiyemez mi? (23.08.2005)

ERTESİ GÜN: Problem varsa bu bizim problemimiz.

3 GÜN SONRA: Eşimi birisiyle gördüm diye boşanmam. Bizim çocuk cam kırdı, der geçerim.

BOŞANMADAN BUGÜNE 190 GÜNÜN REPLİKLERİ
Kaya: Ayrılırız ama kopmayız
Biz Hülya Hanım ile ayrılırız ama birbirimizden kopmayız. 15 seneyi birlikte yaşadık ve bir kızımız var. Hülya'nın yeri benim hayatımda çok önemli. Ayrılığımızı tek olaya bağlamaya gerek yok. Bu bir birikim. (11.09.2005)

Hülya: Biz artık sadece arkadaşız
Biz artık Kaya ile arkadaşız. Çocuğumuz var ve Kaya her zaman bu eve girip çıkacaktır. Başka bir erkek bu eve giremez. Herkes yoluna devam ediyor. (Feraye Tanyolaç sorusu üzerine) O konulara hiç girmeyelim. (14.09.2005)

Kaya: Hülya'nın parasını yemedim
Hiç kimseden hiçbir şeyi gizlemedim. Ama "kadın parası yedi" lafı beni çok sıkıyor. Ben Hülya'nın parasını yiyen biri olsaydım ondan bir günde mi boşanırdım.(22.09.2005)

Hülya: Kocam benden zengin olmalı
Benimle birlikte olabilecek bir erkeğin zekasıyla, aklıyla, birikimiyle benden iyi olması gerekir. Maddi açıdan durumunun benden iyi olması lazım. Eğer bir ilişki söz konusu olabilecekse bu özelliklere sahip bir erkekle beraber olabilirim. (10.10.2005)

Hülya: Aile gibi yaşamaya devam
Burada üçüncü bir kişi (Feraye) bozulmuş bir evliliğin içine girmiştir. Kaya Bey'in bir şeyler yapmasında mutlaka haklı nedenler vardır. Eskisi gibi olmasa da yine bir aile gibi yaşamaya devam ediyoruz. Özel hayatı beni ilgilendirmez, Kaya ile her zaman görüşeceğim. (16.09.2005)

Kaya: Bilsem, erken boşanırdım
Hülya ile birlikte olmaya başladığımızda 26 yaşımdaydım. Şimdi 40'ımda kart bir adamım. Bir ömrü paylaştık. Şimdi çok rahat sohbet edebiliyoruz. Bilseydim daha önce boşanırdım. (27.09.2005)

Hülya: Başka erkekle evlenebilirim
Ayrıldı, şimdi kimbilir kim çıkacak karşısına diye söyleniyor. Böyle bir şeye izin vermem. Ama yarın ne olur belli olmaz, evlenebilirim de evlenmeyebilirim de. (11.10.2005)

Kaya: Hülya hálá karım
Hülya'dan hálá karım diye bahsediyorum. Ben öyle "eski eşim" gibi lafları sevmem. Ne diyeceğim şimdi Hülya Hanım mı? Ya da arkasından mı konuşacağım? (06.10.2005)

Hülya: İlişkide cinsellik bitiyor
Belli bir süre geçtikten sonra ilişkide aşk ve cinsellik bitiyor. Artık eşini, kardeşini ya da çocuğunu öper gibi öpmeye başlıyorsun. (05.11.2005)

Kaya: Bir tek Hülya ile tekrar evlenirim
Burası Amerika değil, ben de Amerikalı değilim. Hülya'nın hayatına biri girerse eski karımın sevgilisiyle aynı masada oturup sohbet etmem. Bu kişiliğime uymaz. Bir daha Hülya ile evlenir miyim, bilmiyorum. Ama bundan sonra Hülya haricinde kimseyle evlenmeyeceğim. (02.10.2005)

Hülya: Kaya ile aynı yatakta yatarız
Kaya, ben ve Zehra gerekirse aynı yatakta yatarız. O bana gelir-gider, ben ona giderim. Sonsuza dek böyle olacak. Kaya'nın evlenmesine karşı çıkmıyorum ama evlendiği kişi de beni kabullenmeli. (12.01.2006)

Kaya: Aramızda yıllardır bir şey yok
Feraye ne kadar sabıkalı bir adam olduğumu biliyor ve son derece pimpirikli. Ama kendi sözleri: Sana iki kadına karşı açık çek; biri annen, biri Hülya. Yani Feraye son derece farkında Hülya'nın benim için kardeş gibi olduğunun. Düşünsene insan başka türlü boşanır mı? Bizim aramızda yıllardan beri bir şey yok.(25.02.2006)

Hülya: Kaya'dan tüp bebek istiyorum
Zehra'ya bir kardeş olması gerekiyor. Bu da yalnızca eski eşim Kaya'dan olur ama bebeği tüp bebek yöntemiyle yaparız. Kaya ile aramızda temas olmaz. Ama bebeği yapmamız barışacağımız anlamına gelmez. (25.12.2005)

Kaya: Ayrılmışız, ne tüp bebeği?
Yok öyle bir şey. Yalnızca ortaya atılmış bir laf var. Boşanmışız ilişki bitmiş, olur mu öyle şey? (11.02.2006)

Hülya: İkimizin de tek sevgilisi Zehra
Sevgililer Günü'nde her ikimizin de en büyük sevgilisi Zehra olduğu için üçümüz birlikte kutladık. Çok güzel bir geceydi.(16.02.2006)

Kaya: İlişkimi gözden geçireceğim
Hamilelik haberi doğru. Ben de çok şaşırdım. Feraye Hanım'a bu çocuğun zamanlamasının yanlış olduğunu söyledim. Ama kendisi ısrarla anne olmak istediğini gerekirse çocuğu tek başına büyütebileceğini söyledi. O şu an benim gözümde sadece bir anne. Bu ilişkiyi gözden geçireceğim. (14.03.2006)

Hülya: İki-üç eşlilik bana ters değil
Hamilelik benim de başıma gelebilirdi. Beki de aşiret kızı olmamla ilgili. Aşirette iki-üç eşliler var. Onun için bana ters gelmiyor (17.03.2006)
(Savaş Özbey / Hürriyet Pazar)
Yayın tarihi: 19.03.2006
665
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.