Magazin

Renklerin gücü

Renklerin gücü

Hepimizin tutku derecesinde sevdiği renkler vardır. Kimimiz kırmızıdan, kimimiz de maviden vazgeçemeyiz.

Tercih ettiğimiz renkler, ruh halimizi yansıtan bir aynadır adeta. Ama çift yönlü bir etkiye sahiptir renkler; duygularımızın bir yandan dışa vurulmasını sağlarken, bir yandan da psikolojimiz ve fizyolojimiz üzerinde olumlu ya da olumsuz değişimler yaratırlar... Peki her bir rengin, aslında ne anlattığını biliyor musunuz?

Renginiz kırmızıysa
Bir numaralı enerji kaynağı olduğu için hareketli ve tutkulu birisiniz. Ama bazen insanları kırdığınız olmuyor da değil. Ancak neşeli ruh haliniz, onları geri kazanmanızda yardımcı oluyor.

Renginiz yeşilse
Baharın müjdecisi olan yeşilin, üzerinizde sakinleştirici bir etkisi var. Dengelisiniz ve karşılaştığınız sorunları kolaylıkla çözebiliyorsunuz. Ama, çok fazla yeşili tercih etmeniz, sizi tembelliğe ve uyuşukluğa itebilir.

Renginiz eflatunsa
Fazlasıyla toleranslı bir insansınız. Sabrınızı son ana kadar korumasını biliyorsunuz. Kimsenin canının yanmamasına özen göstermek koşuluyla düşüncelerinizi rahatlıkla ortaya koyabiliyorsunuz. Hayal gücünüzü de unutmamalı.

Renginiz turkuvazsa
Herhangi bir tartışma ya da çatışmada sinirleriniz hemen bozulmaz. Ama hata yapmaktan öyle çekiniyorsunuz ki, bazen kimi şansları değerlendiremiyorsunuz. Kendinize güvenmek konusunda bir adım atın.

Renginiz pembeyse
Aşk acısı çektiğinizde hemen ona sarılıyorsunuz. Çünkü o tam bir teselli rengi. Bu arada çevrenizdeki insanların iyi olması, sizin de iyi olmanızı sağlıyor. Tüm bu vericiliğinize karşın, ara sıra kendinizi de birinci sıraya koymayı unutmayın.

Renginiz maviyse
Neden - sonuç ilişkisine çok önem veriyorsunuz. Yaşadıklarınızdan, yarattıkları etkileri dikkate alarak bir sonuç çıkarıyorsunuz. Bu arada küçük bir ipucu, sevdiğiniz mavinin tonu ne kadar açıksa, o kadar rahat bir insansınız demektir.

Renginiz turuncuysa
Tuttuğunuzu koparıyor ve verdiğiniz sözü hemen eyleme dönüştürüyorsunuz. Enerji dolu oluşunuz herkesi etkiliyor. Ama bu hareketlilik, bazen sevdiklerinize sıkıntı yaratabilir. Turuncunun en büyük etkisi ise olaylar karşısında doğru düşünmenizi sağlamasıdır.

Renginiz sarıysa
Olumlu düşünmek tam sizi tarif ediyor. Bunu etrafınıza nasıl yansıtacağınızı da gayet iyi biliyorsunuz. Sizin için iyi bir ya da güneşli bir havada yapılacak küçük yürüyüşler bile mutluluk kaynağı.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 07.06.2005
368
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.