Magazin

Renk değiştiren ayakkabı tanıtıldı

Renk değiştiren ayakkabı tanıtıldı

Renk değiştiren deriyle yapılan ayakkabılar, İzmir'de düzenlenen Ayakkabı Fuarı'na katılan ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Ertekin Kundura Sanayi ve Dericilik A.Ş. tarafından üretilen renk değiştiren ayakkabının, Türkiye'de ilk kez ''13. Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı''nda sergilendiği kaydedildi. Hava ve ayak sıcaklığına, esnemelere ve darbelere göre renk değiştiren ayakkabıların bu özelliğinin, deri çeşidinden ve derinin işlenmesinde uygulanan bazı özel yöntemlerden kaynaklandığı belirtildi.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ertekin, ''antik rugan'' olarak tanımlanan derinin özel işlemlerden geçirilerek, renk değiştirir hale getirildiğini dile getirerek, şunları söyledi: ''Türkiye'de bu tip deriyi kullanan ayakkabı üreticisi yok. Şimdilik tanıtım ve gösteri amacıyla üç model ürettik.

Siyah-füme, siyah-gece mavisi ve siyah-bordo olarak ürettiğimiz çeşitler ziyaretçilerin ilgisini çekti. Bu ayakkabılar giyildikten bir süre sonra, ayakların çok ısınan ve derinin esnemesine neden olan bölgelerinde renk değişiyor. Ayakkabılar siyah renkten gece mavisi, füme veya bordo renge bürünüyor. Çıkarıldığında tekrar siyah renge dönüyor. Ayrıca mekandaki sıcaklık ve ayakkabıya gelecek bir darbe de rengin geçici bir şekilde değişmesine neden olabiliyor.''

''TESADÜFEN FARKETTİK''
Söz konusu ayakkabıyı ilk kez ürettiklerini, gelecek taleplere göre değişik renk ve modellerin de üretilebileceğini söyleyen Ertekin,''Ziyaretçilerin ilgisini çekti, bu önümüzdeki dönemde talepleri de beraberinde getirecektir. Renk değiştiren ayakkabı için gelecek siparişlere hazırlıklıyız'' dedi.

Olası Irak harekatı nedeniyle piyasanın daraldığına dikkat çeken Ertekin, ''İşlerin durgun olması nedeniyle farklı ürün arayışlarına girdik. Farklı modeller üzerine uğraşırken, tesadüfen bu derinin geçirdiği bazı işlemler sırasında renginin değiştiğini fark ettik'' diye konuştu.

Ertekin, ayakkabının maliyetinin normal ayakkabılara oranla ''biraz daha pahalı'' olabileceğini de sözlerine ekledi.
(AA)
Yayın tarihi: 08.03.2003
876
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.