Magazin

Rembrandt'ın 4 eseri bulundu

Rembrandt'ın 4 eseri bulundu

Hollanda'nın 17. yüzyılda yaşayan ünlü ressamı Rembrandt'ın, daha önce kendisine ait olduğu bilinmeyen, öğrencileri tarafından yapıldığı sanılan 4 yeni yağlıboya çalışması bulundu.

Amsterdam Rembrandt Müzesi'nden yapılan açıklamaya göre, bulunan yeni resimler, ışığın resim üzerindeki etkilerini denemek amacıyla yaptığı çalışma sırasında, Rembrandt'ın kendisi tarafından yapılmış.

Resimler, tarihte ışığı kullanma ve ince fırça işçiliğinin en büyük ustalardan Rembrandt'ın çalışmalarından oluşan, gelecek yıl açılacak geniş bir sergiye hazırlık amacıyla başlatılan araştırma kapsamında ortaya çıkarılmış.

Öğrencilerinin yaptığı zannediliyordu
"Beyaz Başlıklı Kadın", "Sakallı Yaşlı Adam", "Yaşlı Adam Profili" ve "Ağlayan Kadın" adlı yağlıboya çalışmalarının, şimdiye kadar Rembrandt'ın öğrencileri tarafından daha sonraki yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyordu.

Rembrandt'a ait yeni bulunan çalışmalar, bugünden itibaren Amsterdam'daki Rembrandt Müzesi'nde, 4 Aralık'a kadar açık kalacak sergide görülebilecek.
Yayın tarihi: 22.09.2005
288
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.