Magazin

Reklamlardan ne kadar kazanıyorlar

Reklamlardan ne kadar kazanıyorlar

Reklam piyasasında yaşanan büyük rekabet ünlülerin fiyatlarını arttırdı. Ünlülerin 30 saniye göründükleri reklamlar sayesinde nasıl milyon dolarlar kazandıklarını Seda Dergisi araştırdı.

Bir halı reklamında oynayan Sibel Can aynı ürün için düzenlenen konserlere de çıkıyor. Reklamdan 400 milyar alan Sibel Can'a konser başına 50 milyar ödeniyor.

Oynadığı bir banka reklamından ücret yerine cip alan komedyen Şahan Gökbakar, şu sıralar ekranlarda gözüken meyve suyu reklamlarından 200 bin dolar kazanmış.

Şampuan reklamlarında oynayan Hülya Avşar, aynı kampanyanın 3. yılını geride bıraktı. İlk yıl 350 bin dolar alan Avşar, bu rakamı bu yıl 800 bin dolara çıkarmış.

Bir akaryakıt firmasının reklamlarında rol alan ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın 2,5 milyon dolar civarında para kazandığı söyleniyor.

Beyaz eşya reklamlarına çıkan ünlü komedyen Ata Demirer, ilk üç reklam filminden toplam 250 bin dolar aldı.

Dünyaca ünlü Fransız futbolcu Thierry Henry ve ünlü manken Claudia Schiffer ile bir meşrubat reklamında oynayan futbol yorumcusu Erman Toroğlu'un 150 bin dolar aldığı söyleniyor.

Bir GSM kartı reklamlarında oynayan Mustafa Sandal 2-3 milyon dolar aldığı söylentileri için "O kadar olmasa da beni mutlu edecek bir rakamda anlaştık" açıklamasını yapmıştı.

Bir GSM firmasının reklamında oynayan pop star Tarkan'ın, 2 yıllığına 5 milyon dolar aldığı söyleniyor.

'Kurtlar Vadisi'nin Elif'i Özgü Namal'ın oynadığı kredi kartı reklamından 1 milyon dolar aldığı söyleniyor.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 05.07.2006
560
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.