Magazin

Reklama gönül verenlere yaz okulu

Reklama gönül verenlere yaz okulu

Reklam sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlerin ufkunu genişletmek ve bir bütün olarak reklamcılık mesleğini tanıtmak amacıyla 2000 yılında başlatılan Reklam Yaz Okulu'nun dördüncüsü 14 Temmuz'a başlıyor.

Reklamcılık Vakfı Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Tuncel, hangi disiplinde eğitim görmüş olursa olsun reklam sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlerin ufkunu genişletmek ve bir bütün olarak reklamcılık mesleğini tanıtmak amacıyla 2000 yılında başlatılan Reklam Yaz Okulu'nun dördüncü uygulamasının 14 Temmuz–01 Ağustos 2003 tarihlerinde, İstanbul Ortaköy Feriye Tesisleri'nde gerçekleştirileceğini söyledi.

Yaklaşık 100 gencin katılabilmesine olanak sağlayan ve kayıtları devam eden Reklam Yaz Okulu programı sonunda katılımcıların, yetenekleri ve isteklerinin, reklamcılık işinde hangi çalışma alanı için uygun olduğu konusunda kendilerini yönlendirecek altyapıya kavuşmaları hedefleniyor.

Uygulamalı eğitim
Katılımcılar; üç haftalık ders programı süresince, bir ajanstaki iş konularının tümü üzerinde düşünmeye yönlendiriliyor; bir dizi ajanstan, sektörün ustaları ve genç reklam profesyonelleri ile karşılaşma fırsatı buluyor; reklamverenlerin sunumları eşliğinde, bir reklam ajansının müşteri ilişkileri ve yaratıcı grup bölümlerinde aktif olarak çalışan deneyimli danışmanlarla birlikte, kampanya projelerinde çalışıyor, strateji geliştirme, problem çözme ve yaratıcı çözüm oluşturma süreçlerinde reklamveren bakışı ve disiplini konusunda fikir sahibi oluyor.

Program akışı ve Reklam Yaz Okulu hakkında ayrıntılı bilgi için:
Tel: 212 263 03 36 – 41 / Nilüfer Ergürler
Web: www.rv.org.tr
Yayın tarihi: 26.06.2003
519
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.