Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Reklam ters tepti!

Reklam ters tepti!

İngiltere`deki satışlarını artırmak için ilginç bir kampanya başlatan İtalyan likör şirketi, İngilizlerde terör korkusu uyandıran reklamını geri çekti.

Disaronno Amaretto firması, Londra metrosuna acıbadem kokusu yaymanın likörleri için iyi bir reklam olacağını düşündü, ancak yanlış zamanda yanlış reklam yaptığını çabuk anladı.

Şirketin hesaplarına göre 3 metro istasyonuna içinde badem yağı bulunan özel klimalarla verilecek koku, afişlerle de desteklenince İngiliz tüketicilerinin iştahını uyandıracak likörleri üzerine ilgi çekecekti.

Ancak, işler şirketin beklediği gibi gelişmedi. Acıbadem kokusu, dünyanın en meraklı polisiye roman okuyularından olan ve ABD`yi vuran 11 Eylül saldırıları gibi bir terör eyleminin her an kendi ülkelerini de hedef alabileceği korkusuyla yaşayan İngilizlerin aklına, şirketin likörlerini değil siyanür gazıyla girişilen bir terör saldırısını getirdi.

Terör korkusunun yaygın olduğu bir zamanda yanlış reklam seçtiğini anlayan şirket, başlamasından 3 gün sonra kampanyaya son vermek zorunda kaldı. İyi Agatha Christie okurlarının, öldürücü bir zehir olan siyanürün kokusunun acı badem kokusuna benzediğini çok iyi bildikleri belirtiliyor.
497
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.