Magazin

Rekabet kızıştı

Rekabet kızıştı

Hollywood'un genç isimleri, Janis Joplin'in hayatını anlatan filmde 60'ların ünlü şarkıcısını canlandırmak için birbirleriyle yarışıyor.

1960'ların çılgın kızını kim oynayacak? Ünlü şarkıcı Janis Joplin'in hayatını anlatan "Gospel According to Janis" filminde başrolü kimin kapacağı Hollywood'da son günlerin en çok merak edilen konusu.

27 YAŞINDA ÖLDÜ
Filmin yönetmeni Penelope Spheeris, 26 yaşındaki Pink'le, 19 yaşındaki Lindsay Lohan'la ve 26 yaşındaki Zoey Deschannel'le görüşmelere devam ediyor. Yönetmen, 21 yaşındaki Scarlett Johansson'la da görüşmeyi düşünüyor.

Oğlu Sean Preston'ı doğurduktan sonra kariyerine ara veren 24 yaşındaki Britney Spears da bu filmde yer almayı çok istiyor. Filmin yönetmeni Penelope Spheeris, "Müzik yeteneği önemli. Ama oyuncunun Janis'in ruhuna sahip olması birinci planda" diyor. Sahnedeki sıradışı hareketleriyle tanınan Janis Joplin, 1970 yılında 27 yaşındayken aşırı dozda uyuşturucudan ölmüştü.

Çekimlerine eylül ayında başlanacak olan filmin bir de rakibi var. Janis Joplin'in hayatını anlatan bir diğer film olan "Piece of My Heart"ta Renee Zellweger oynayacak.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 18.04.2006
366
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.