Magazin

Reina 'kralının' 15 yıl hapsi isteniyor

Reina 'kralının' 15 yıl hapsi isteniyor

Kaçak duvarı bir ailenin ölümüne yol açan Reina'yla ilgili soruşturma sonucu, ismi 'kraliçe' anlamına gelen mekânın sahibi de dahil 5 kişinin hapsi istendi.

Eğlence mekânı Reina'nın kaçak yapılan duvarının 3 Nisan sabahı çökmesi sonucu, bitişiğindeki apartmanın müştemilatında oturan kapıcı İrfan Arvasi (41), eşi Neslihan Arvasi (44) ve oğulları İbrahim'in (6) enkaz altında kalarak ölmesinin ardından başlatılan soruşturma tamamlandı.

Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan ve işletmecisi Binali Ünal'ın da aralarında bulunduğu 5 sanığın "Taksirle birden fazla insanın ölümüne neden olmak" suçundan 3 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

Betonu döktüler ve...
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Atilla Ayvacı tarafından hazırlanan iddianameye göre faciayla sonuçlanan Reina'nın 4 metrelik duvarını güçlendirme çalışmaları şöyle gelişti:

Olaydan önce eğlence mekânının kaçak olduğu tespit edilen bazı bölümleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkıldı. Koçarslan ile Ünal, bu yıkımın ardından çelik konstrüksiyon işini, Coşkun Akpınar'ın sahibi olduğu Çağla İnşaat şirketine verdi.

Yıkılan taş duvar üzerinde güçlendirme yapmak isteyen Ali Akşirin ve Ömer Ban adlı ustalar, taş duvar üzerinde kalıp yapıp içine demir koyduktan sonra hazır beton döktü. Duvar da bu tazyike dayanamayıp Arvasi ailesinin uyuduğu ahşap kulübenin üzerine düşerek ölümlerine neden oldu.

"Ölüme neden oldular"
İddianamede, Mehmet Koçarslan, Binali Ünal, Coşkun Akpınar ile kalıp ustaları Ali Akşirin ve Ömer Ban'ın "taksirle birden fazla insanın ölümüne neden olmak" suçundan yargılanmaları istendi. Bilge Erengül, Mehmet Huntürk ve Faruk Erengül hakkında ise takipsizlik kararı verildi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 28.05.2006
429
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.